Vertical - logo
Maglajz logo

Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl

uveřejněno

06.02.2013

Kniha o cestě, kterou urazila značka Petzl za téměř 40 let své existence.

Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl

Právě vychází kniha, která popisuje příběh značky Petzl - její historii a současnost a cestu, kterou tato firma urazila za téměř čtyřicet let své existence ve vertikálním světě.

Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl

Příběh firmy a jejího prostředí. Od prvních speleologických žebříků až k samoregulující se čelové svítilně, příběh značky Petzl to je příběh série vynálezů, které změnily přístup do vertikálního světa.

 

Dobrodružství značky Petzl začalo před téměř čtyřiceti lety a mohu říci, že tento příběh lidi zajímá. Vidím, že zakladatelé, prostředí ve kterém firma funguje a rozvíjí se, její produkty, fakt, že je to rodinná firma, její vzestup a úspěchy, to vše zvyšuje zvědavost lidí. Veliký zájem obklopující tohle všechno mě někdy zbaví slov; často dostávám otázky týkající se právě těchto témat. Při nejedné příležitosti jsem byl žádán, abych příběh značky Petzl sepsal. Proč bych se obtěžoval?…Časem, v průběhu úspěchů a výzev, jsem pochopil, že historie firmy, cesta, kterou urazila a příběh lidí, kteří si první představili, čeho by se dalo dosáhnout, nejsou pouhým staromódním rozjímáním, ale jsou to ty nejdůležitější silné stránky značky Petzl.

Paul Petzl

 

"Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl", spoluautoři Sophie Cuenot a Hervé Bodeau
Vydalo: Éditions Guérin

Nástroje, které pomohly vytvářet svět objevování hor

grigri - Michel Suhubiette

I když horolezecké vybavení nezáří často ve svitu reflektorů, představuje něco více než jen pouhé vybavení pro horolezce. Vývoj těchto pečlivě navrhovaných pomůcek svědčí o inteligenci lezců, kteří překonávají náročný terén a ztělesňuje jejich etickou volbu. Vybavení, které horolezci používají, reflektuje jejich postoj k horám.

Muži a ženy sloužící horám

Čtyřicet let hraje značka Petzl a její zakladatelé hlavní roli v historii hor. Společně se speleologií, která byla na počátku jejího odkazu – aktivita, ve které sehrál Fernand Petzl pionýrskou roli – výrobce vybavení, který prozkoumal velkou část vertikálního světa, skálu, led, sníh a temnotu. Firma také úspěšně implementovala svoje poznatky do světa záchranářů a profesionálních pracovníků ve výškách.

Rodinné dědictví a vášeň pro speleologii!

Vyprávět příběh značky Petzl znamená vyprávět příběh party jeskyňářů, kteří objevili podzemní síť galerií a chodeb a začali vymýšlet pomůcky, se kterými by tento svět mohli prozkoumat. Také je to příběh rodiny, která začala podnikat s téměř ničím a s ryzím odhodláním a důmyslností vybudovala světově proslulou firmu.

Ukázku knihy a fotografie si můžete prohlédnout

 

Knihu si můžete zakoupit

"Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl"  autoři Sophie Cuenot a Hervé Bodeau
Formát 23 x 23 cm - 272 pages - ve francouzštině nebo angličtině
Éditions Guérin
Cena: 35 € (včetně DPH)

 

Knihu je možné si objednat v obou jazykových verzích u prodejců zboží Petzl.

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo