Vertical - logo
Maglajz logo

Výzva ke kontrole SCORPIO a ABSORBICA!!!

uveřejněno

23.05.2011

13.května došlo na via ferratě v Grenoblu k úrazu 22 letého muže. Příčinou byla výrobní vada tlumiče pádu SCORPIO. Petzl vyzývá všechny uživatele produktů SCORPIO a ABSORBICA k bezpečnostní kontrole.

Výzva ke kontrole SCORPIO a ABSORBICA!!!

VÝZVA KE KONTROLE TLUMIČŮ PÁDU SCORPIO A ABSORBICA

13. května 2011 se na stránkách Petzl objevila informace, že na via ferratové cestě Bastille Via Ferrata ve francouzském Grenoblu v úterý 5. května spadl mladý muž na zem. Dle nejnovějších informací které máme, došlo k této nehodě díky výrobní vadě ferratového setu Petzl SCORPIO. Výrobní vadou byl chybějící bezpečnostní šev (čárka švů) na připojovacím oku. Mladý muž přežil pád z 20 metrů a je v nemocnici.
Bezprostředně po nehodě Petzl vyhlásil kontrolu ferratových setů dané série, ale po dalším zkoumání výrobního procesu objevil nedostatek, který mohl způsobit výrobní vadu a rozhodl se z bezpečnostních důvodů provést kontrolu u všech trhacích textilních tlumičú pádu vyrobených do 19. května 2011 - tedy tlumiče typu SCORPIO pro sportovní sféru a tlumiče typu ABSORBICA ve všech variantách pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou.

           petzl scorpio                 petzl absorbica                     petzl absorbica                   absorbica mgo

 

POSTUP:

1. Vlastníte li ferratový set SCORPIO, kontaktujte distributora PETZL pro vaši zemi (ČR a Slovensko Vertical Sport) a dozvíte se další podrobnosti o kontrole vašeho setu.

2. Vlastníte li pracovní tlumič pádu ABSORBICA jakéhokoliv z uvedených typů, proveďte si revizi OOPP dle platných předpisů a přidejte kontrolu uvedenou v přiloženém PDF. O revizi proveďte záznam. Záznamy o provedených revizích včetně seznamu zkontrolovaných produktů  zašlete na adresu Vertical Sportu. Seznam musí obsahovat jméno uživatele, sériové číslo, výsledek revize a jméno oprávněné osoby, která provedla revizi.

Více informací ke stažení:

Press release 19. května 2011 tiskové prohlášení firmy Petzl

 Manuál pro kontrolu tlumičů pádu L57 ABSORBICA a její typy s MGO karabinami a spojovacími prostředky

 Manuál pro kontrolu tlumičů pádu L58 ABSORBICA a její typy s MGO karabinami a spojovacími prostředky

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo