Vertical - logo
Maglajz logo

VIZEN

uveřejněno

01.06.2017

Důležité informace o ochranném štítu VIZEN

VIZEN

Informace – VIZEN ochranný obličejový štít

Snížení stupně ochrany vůči vysokorychlostním odletujícím částicím.

Fakta

U ochranných štítů VIZEN výrobních čísel od 15300 do 16365 došlo v procesu výroby k různým úpravám. Jejich stupeň ochrany proti vysokorychlostním odletujícím částicím je F (45 m/s) a ne B (120 m/s), jak je uvedeno v návodu k použití. 

Štít splňuje všechny ostatní požadavky norem a certifikací uvedených v návodu k použití:

 • EN 166: individuální ochrana zraku.
 • ANSI-ISEA Z87.1-2010: Americká norma ochrany zraku a obličeje.
 • EN 170 2C-1.2: ochrana UV.
 • 1: Optická třída.
 • 8: Ochrana před zkratovým elektrickým obloukem.
 • 1: Ochrana proti elektrickému oblouku až do 4kA.
 • 0: Nejvyšší třída přenosu světla.

POZNÁMKA: tato informace se netýká očních štítů VIZIR a VIZIR SHADOW

Vysvětlení označení stupně ochrany v návodu k použití

Petzl Vizen

Umístění výrobního čísla na ochranném štítu VIZEN

Petzl Vizen

Opravná opatření

 • Všichni zákazníci, kteří si zakoupili ochranný štít, kterého se týká snížení ochrany (sériová čísla od 15300 až do 16365), mohou požadovat náhradní produkt jako součást naší 3leté záruky. V takovém případě bude výměna poskytnuta od poloviny listopadu 2017. Pokud dojde k nějakým potížím, obraťte se na oddělení péče o zákazníky vašeho distributora společnosti Petzl, Vertical Trade pro Českou a Slovenskou republiku.
 • Označení výrobků a návody k použití pro obličejové štíty VIZEN, dodané od poloviny května, budou aktualizovány tak, aby ukazovaly stupeň ochrany proti vysokorychlostním odlétávajícím částicím byl F. 
 • Výrobní proces ochranných štítů VIZEN bude upraven tak, aby zaručoval ochranu proti nárazu B pro vysokorychlostní částice. Tyto obličejové štíty budou k dispozici od poloviny listopadu 2017. 
 • Všechna prohlášení o shodě budou k dispozici ke stažení na adrese petzl.com, v části "technical information" section on the VIZEN page.

Jsme si vědomi nepříjemnosti, které tato situace může způsobit, a děkujeme Vám předem za pochopení. První a nejdůležitější prioritou značky Petzl je vždy spokojenost a bezpečnost zákazníků.

VIZEN v katalogu zboží


Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo