Vertical - logo
Maglajz logo

Tomáš Petreček a novinky Petzl 2016

uveřejněno

07.06.2016

Inovované modely maček IRVIS, VASAK a SARKEN pro rok 2016.

Tomáš Petreček a novinky Petzl 2016

 

Tomáš Petreček a novinky Petzl 2016

Tomáš Petreček používá vybavení značky Petzl při svých aktivitách a v letošním roce opět plánuje s Markem Holečkem expedici do Himálaje. Má pár oblíbených produktů, které se mu mnohokrát osvědčily a na které nedá dopustit. Jsou to zejména čelovky. Má jich několik, ale nejoblíbenější je NAO 2 a supersilná ULTRA RUSH. Další oblíbenou součástí jeho vybavení je ultra lehká přilba SCIROCCO, kterou měl na expedici Gasherbrum I. v minulém roce a v horách ji prakticky nesundá z hlavy. Jeho věrným parťákem v horách jsou univerzální cepíny QUARK, ale jako speciálky do ledu si nejvíce chválí cepíny NOMIC. Těm se nic nevyrovná. Jejich tvar a vyvážený poměr váhy na hlavě a rukojeti usnadňují zásek a perfektně drží v jakémkoli ledu. Všeobecně Tomáš zdůraznil, že veškeré produkty Petzl jsou velmi oblíbené právě pro svoji kvalitu materiálů a zpracování. Při těžkém nasazení v terénu vydrží mnohem více než vybavení jiných výrobců. To si vyzkoušel nejen on, ale i mnoho horských vůdců, kteří vybavení denně používají.  Nedávno navštívil naši základnu a prohlédl si, co nového Petzl chystá na letošní sezónu. Pár novinek se mu moc líbilo a chtěl by si je vyzkoušet na další expedici letos v červenci. O těch vám ale zatím nic neprozradíme. Ale stejně vám něco poodhalíme. Petzl připravil inovované modely stoupacích želez, které právě přichází na trh. Vylepšení se dočkaly modely VASAK, IRVIS a SARKEN.

Horizontální struktura těsně dosedá na podrážku obuvi, aby se zvýšila citlivost a přesnost chůze. Počet a délka hrotů je navržena tak, aby byla zaručena optimální síla a záběr na ledu, sněhu i skále. Nové jsou podložky proti nabalování sněhu ANTISNOW a dva vyměnitelné přední díly vázání (drát a plast), které jsou součástí balení.

Nová ocel, kterou Petzl na stoupací železa používá, je pečlivě selektovaná pro její charakteristické vlastnosti odolnosti a pevnosti. Díky této výjimečné kvalitě oceli jsou mačky Petzl výjimečně lehké v poměru k odolnosti a výkonu. Použití a optimalizace nových materiálů umožnila snížit jejich tloušťku a ztenčit hroty. Povrchová úprava zároveň zvýšila jejich odolnost a usnadňuje setřásání sněhu.

Novinkou je samostatný přední díl každého modelu. Máte li doma mačky do ledu např. SARKEN, můžete si zakoupením pouze předního dílu např. IRVIS jednoduše sestavit mačky pro ledovcovou turistiku a naopak. Nemusíte si pořizovat další pár speciálních maček.

Petzl Irvis 2016 Petzl Vasak 2016
IRVIS
stoupací železa s deseti hroty pro skitouring a ledovcovou turistiku. Hmotnost: 730 g      

VASAK   
klasická stoupací železa s dvanácti hroty pro alpinismus. Hmotnost: 840 g  

Petzl Sarken 2016  
SARKEN
stoupací železa pro technický alpinismus a lezení v ledu. Hmotnost: 870 g

Samostatný přední díl
Přední díl jednotlivých modelů lze zakoupit samostatně. 

 

WWW.TOMASPETRECEK.CZ

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo