Vertical - logo
Maglajz logo

Pracovní postroje Petzl Avao

uveřejněno

11.02.2013

Nové postroje pro práce ve výškách z dílny Petzl právě přichází na trh.

Pracovní postroje Petzl Avao

 

 

 

 

 

 

Pracovní postroje AVAO: pohodlí v jakékoliv situaci

AVAO photo.

 

Řada postrojů AVAO byla navržena s ohledem na maximální pohodlí při jakékoliv pracovní situaci: zachycení pádu, polohování nebo zavěšení.

Systém popruhů na zádech ve tvaru písmene X snižuje množství tlakových bodů při dlouhodobém zavěšení.

Jsou ergonomicky tvarované a snadno a rychle se nastavují na pásu a pomocí ramenních popruhů.

V případě zachycení pádu zádovým připojovacím bodem je hmotnost uživatele přenesena do nožních popruhů, což umožní delší setrvání v zavěšené poloze, než dorazí pomoc.

 

 

 

 

AVAO video

AVAO video

Comfort  
Pohodlí
Konstrukce zádových popruhů postroje AVAO má tvar písmene X a kompletně obalí uživatele.

Ergonomics
Ergonomie
Postroj AVAO se nastavuje na pásu a pomocí ramenních postrojů. Body pro nastavení velikosti jsou vybaveny sponami.
Bouton de navigation position post-chute

Méně traumatizující pozice po zachycení pádu
Postroje AVAO jsou vybaveny zádovým připojovacím bodem pro připojení systému zachycení pádu.

 

 

Bouton de navigation gamme AVAOKompletní řada
Postroje AVAO jsou navrženy pro všechny typy prací ve výškách. AVAO BOD je určenpro ochranu při pádu a pracovní polohování, AVAO BOD CROLL FAST zase pro lanový přístup.

 

 

Pohodlí

Photo Giant palapa The Tlachco in Xcaret Park

X-shaped dorsal construction

Záda ve tvaru písmene X
Zádové popruhy mají tvar písmene X, aby dokonale obalily uživatele. Tlak je takto dokonale rozložen do celé plochy a zaručuje dokonalé pohodlí při práci.

 
Wide and semi-rigid waistbelt and leg loopsŠiroký a polotuhý pás a nožní popruhy
Pás a nožní popruhy postrojů AVAO jsou dostatečně široké, aby redukovaly tlakové body a poskytovaly efektivní oporu uživateli. Tyto dvě jmenované zóny jsou rovněž vystlány perforovanou pěnou, která tlumí a má dobrou prodyšnost. Polotuhá, předem tvarovaná konstrukce pásu a nožních popruhů usnadňuje nasazení postroje.Foam shoulder straps widely spacedDostatečně široké ramenní popruhy
Pěnou polstrované ramenní popruhy jsou široce roztažené, aby neodíraly krk.

 

 

 

Ergonomie

Workers' firm: Trabajos en Alturas

Ajustable à la ceinture et aux bretelles
Nastavitelný pás a ramenní popruhy
Postroj AVAO se nastavuje na pásu a pomocí ramenních popruhů. Nastavovací body jsou opatřeny samoblokovacími sponami DoubleBack. Nevyžadují zajištění zpětným provlečením a velikost postroje nastavíte během okamžiku.>Boucles automatiques FAST au niveau des cuissesRychlospony FAST na nožních popruzích
Aby bylo možné postroj nasadit bez zvedání nohou z podložky, nebo přes rozměrnou obuv, vyrábí se postroj AVAO také v provedení FAST s rychlosponami na nožních popruzích. Velikost popruhů stačí nastavit pouze jednou a potom už jen stačí při oblékání, nebo vyslékání rozepnout a zapnout rychlospony.Six porte-matériels sur les côtés et à l’arrière de la ceintureŠest ok na materiál po stranách a vzadu
Postroje AVAO jsou opatřeny šesti poutky na materiál: po stranách a na zadní části pásu. Jejich tvar usnadňuje zapínání karabin.
Každý postroj má navíc sloty pro nosiče materiálu CARITOOL a držák na pouzdro pro nářadí TOOLBAG. 

Méně traumatizující poloha po zachycení pádu

entreprise effectuant les travaux : Trabajos en Alturas


Postroj Avao                                                                                                                Klasický postrojChute avec harnais avao

Chute avec harnais standard

 

Postroje AVAO jsou vybaveny zádovým připojovacím bodem, do kterého se připojuje systém zachycení pádu. V případě pádu se hmotnost uživatele automaticky přesune do nožních popruhů, aby se snížil počet tlakových bodů.

Takto postižený vydrží déle čekat v zavěšení, než přijde pomoc.

Upozornění: Postup při záchraně by měl být vždy vypracován v záchranném plánu ještě před započetím prací, aby bylo možné provést záchranu postiženého v co nejkratším čase.

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo