Vertical - logo
Maglajz logo

PocketRocket Deluxe a PocketRocket 2

uveřejněno

04.06.2019

Čím se liší nový vařič MSR PocketRocket Deluxe od osvědčeného modelu PocketRocket 2?

PocketRocket Deluxe a PocketRocket 2

 

Vařič MSR PocketRocket se stal ikonou malých plynových vařičů značky MSR. Byl to nejprodávanější model. Vývojoví inženýři MSR poté přišli na trh s ještě menším a lehčím modelem PocketRocket 2, který byl i výkonnější.

Nyní přichází na trh nový model tohoto oblíbeného vařiče, verze PocketRocket Deluxe.

Pojďme tedy rozebrat hlavní klíčové prvky obou vařičů.

Co mají společného?

 • Nízkou hmotnost
 • Krátký čas vaření
 • Kompaktnost
 • Pevnost a odolnost
 • Kontrolu hoření
 • Jednoduchost použití

Vařič by se nemohl jmenovat PocketRocket (kapesní raketa), kdyby nebyl malý a lehký. Avšak v jeho malém těle ukryto spoustu energie. Navzdory své velikosti tento vařič dosahuje velmi krátkého času vaření. Jeden litr vody uvaří za 3,5 minuty nebo méně. Ve skutečnosti, při pokojové teplotě bez faktorů prostředí, je stejně rychlý nebo I rychlejší než některé systémy vařičů. Tyto dva typy mají stejné skládací nožičky s nerezové oceli, který umožní složení vařiče do minimální velikosti, ten je pak možné uložit do další nádoby.

A konečně jejich jednoduchost nevyžaduje žádnou údržbu a žádné problémy spojené s používáním, což je činí ideálními, ať jste na cestě dva dny nebo dva týdny.

MSR Pocket Rocket

V čem se liší?

Spíše než vzájemnými napodobeninami jsou tyto vařiče sourozenci s jedinečnými prvky funkcí. Pojďme si ukázat, které to jsou.

PocketRocket2

PocketRocket 2

 • Nejlehčí vařič MSR – 73 g
 • Doba uvaření 1 litru vody 3:30 min
 • Minimalistická konstrukce
 • Nejmenší vařič MSR
 • Pasuje do hrnku MSR Titan Mug 

Výhody: Absolutně nejnižší hmotnost pro cestování v mírných podmínkách, nebo náš nejlevnější vařič.

PocketRocket 2 je řešením pro ty, kdo hledají rychlý a lehký vařič. Pokud je počítání gramů prioritou číslo jedna a vaše dobrodružství se odehrávají v mírnějších povětrnostních podmínkách (teplé počasí, slabý vítr), tohle je vaše “raketa”.

Díky své snadné obsluze je PocketRocket 2 je také jistotou pokud hledáte kvalitu a trvanlivost MSR za skvělou cenu. Je to osvědčený kousek vysoce kvalitního vybavení.

MSR PocketRocket Deluxe

PocketRocket Deluxe

 • Ultralehký – 83 g
 • Doba uvaření 1 litru vody 3:20 min
 • Regulátor tlaku pro konstantní výkon
 • Piezo zapalovač
 • Široký hořák s vysokým okrajem
 • Výhody: Nízká hmotnost a skvělý výkon pro cestování v širokém rozsahu povětrnostních podmínek včetně chladnějšího počasí.

Malý, ale mocný, PocketRocket Deluxe je výhrou. Tato nejnovější modelová řada vařiče  PocketRocket je vybavena prémiovými prvky, které se obvykle nacházejí u vařičů dvojnásobných rozměrů, což je o nějaké gramy vice.

 • Regulátor tlaku

Nejvýznamnější z těchto prvků je vestavěný regulátor tlaku. Tento prvek je jednou z tajných technologií našich nejvýkonnějších systémů WindBurner a Reactor. Regulátor tlaku zajišťuje, že vařič podává stale stejný výkon, protože minimalizuje vlivy faktorů okolního prostředí, jako jsou nízké teploty, a udržuje ho tak na stejné úrovni v širokém spektru podmínek.

Neregulované vařiče trpí, když teplota klesne, a nebo dochází palivo v kartuši.

Dobře navržený regulátor tlaku však tyto faktory značně snižuje. Což znamená, že v teplých dnech, i během chladnějších večerů, si můžete vychutnat rychlé a teplé jídlo pohodlněji, než u neregulovaných vařičů.

Jinými slovy, regulátor tlaku posouvá PocketRocket Deluxe na další úroveň.

MSR PocketRocket Deluxe 

 • Piezo zapalování 

S vestavěným piezo zapalovačem, jediným stisknutím tlačítka zapálíte vařič.

V minulosti se MSR vyhýbala používání piezo zapalovačů, protože mohli představovat slabý článek vařiče. Ale po dlouhodobém vývoji a testování jsme vyvinuli systém, za kterým si stojíme.

Abychom zajistili jeho trvanlivost, vedli jsme drát uvnitř těla vařiče, aby nepřišel do kontaktu s vnějšími předměty a nemohl se někde zachytit. Zároveň jsme elektrodu ukryli hluboko do těla vařiče, aby byla maximálně chráněna. Jsme přesvědčeni, že tento piezo zapalovač potvrdí pověst našeho vařiče PocketRocket o jeho kvalitě.

MSR PocketRocket Deluxe

 • Široký hořák

Širší hořák u modelu Deluxe je pro řadu PocketRocket novinkou. Širší průměr lépe rozptyluje plamen po nádobě a umožňuje vaření spíše než ohřívání vody. Vyšší okraj hořáku zvyšuje odpor větru, což také zvyšuje účinnost vařiče.

To vše o pouhých 10 gramů navíc.

Přesto má každý z obou vařičů PocketRocket své místo v naší modelové řadě. V závislosti na vašich požadavcích je vynikajícím produktem pro vaše dobrodružství na cestách.

Vařič PocketRocket 2 je možné koupit i v sadě s nádobím.

MSRPocketRocket  PocketRocket 2

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo