Vertical - logo
Maglajz logo

Petzl Spirit Express

uveřejněno

28.01.2013

Nejznámější expreska Petzl Spirit se po dlouhé době dočkala inovace.

Petzl Spirit Express

SPIRIT EXPRESS

Expreska pro sportovní lezení

SPIRIT EXPRESS umožňuje snadnější zapínání při sportovním lezení. Váží pouhých 100 g a má univerzální použití jak na skalkách, tak při při delších sportovních cestách. Na straně, která přijde zapnout do postupového jištění, je karabina SPIRIT s rovnou západkou a na straně pro lano je opatřena prohnutou západkou, která usnadňuje zapnutí lana. Horní karabina s rovnou západkou má zámek KeyLock a speciálně tvarovaný nos, který umožňuje hladké zapnutí a odepnutí karabiny z jistícího bodu. Dolní karabina je zajištěna chráničem STRING, který chrání popruh expresky a udržuje karabinu ve správné poloze pro zapnutí lana. Z bezpečnostních důvodů není chránič STRING na karabině s rovnou západkou, která se zapíná do kotvícího bodu (mohlo by dojít ke vzpříčení karabiny a jejímu odepnutí, nebo prasknutí v případě pádu). Díky novému ergonomickému tvaru popruhu se expreska dobře uchopuje a výborně se s ní minipuluje při lezení.

Popis:

Materiál: slitina hliníku, popruh polyester (Dyneema), STRING pryž

Certifikace:
- CE EN 12275 type B, UIAA (karabiny)

- CE EN 566, UIAA (expresky)
Made in: FR

Hmotnost: 93 g / 100 g
Karabina SPIRIT:
Hlavní podélná osa: 23 kN
Otevřená západka: 9 kN
Příčná osa: 8 kN
Světlost západky: 21 mm

EXPRESKA popruh:
Délka: 12 cm / 17 cm
strength: 22kN

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo