Vertical - logo
Maglajz logo

Petzl partnerem Štefánik Trail 2016

uveřejněno

02.05.2016

Petzl svým partnerstvím v letošním roce opět pokračuje v podpoře jedinečného ultra maratonu Štefánik Trail 140. 

Petzl partnerem Štefánik Trail 2016

Petzl Stefanik trail

Petzl Stefanik Trail 

Ultra maraton s příběhem a historií

Příběh Štefánika a jeho zachránců - pochod v boji o přežití

MRS

6. listopad 1915, Srbsko, Aleksandrovac; pplk. M.R. Štefánik, pilot francouzské armády společně se srbskými vojenskými jednotkami a civilním obyvatelstvem ustupuje před nepřátelskými vojsky. Je nucen zapálit poškozené letadlo a vydat se na pochod srbskými a albánskými horami směrem na Jadranské pobřeží. 

Pochoduje se svým mechanikem a oddaným přítelem Michaelem Bourdonem přes městečka a srbský venkov, po silnicích a horách, trasou dlouhou cca 120 km. 

Štefánikův 7-denní pochod o přežití: Aleksandrovac, Brus, Jankova KlisuraBlac, Barbatovac, Kuršumlja, Stankov, Banja, Dubnica, Priština + 8 km.

Během pochodu na cestě do Prištiny musí Štefánik se svými přáteli bojovat o holý život, když je v horách přepadnou bandité. 

Po sedmi dnech pochodu odvážejí Štefánika s obnoveným vnitřním zraněním vlakem do Kosovské Mitrovice, odkud je převezen krátkým letem do obce Prizren. 

V Prištině se jeden z nejlepších francouzských pilotů kpt. Paulhan přihlásí, aby zachránil přítele, který je ve velmi vážném stavu. Vzlétly v husté mlze a vydali se na velmi riskantní let více než 200 km (asi 3.5 hodin) přes hory a přes údolí Bieli Drin, jen 200 m široké! 

K smrti vysílený Štefánik s vnitřním zraněním způsobeným při přistání letadla před týdnem v Aleksandrovac, vykašlávající krev ze žaludku, částečně pomáhá s navigací stroje. 

Před příletem do albánského pobřežního města Valoni zahájí protivzdušná obarana palbu na Štefánikovo letadlo v domnění, že pálí na nepřátelský stroj. Paulhan a Štefanik jsou nuceni nouzově přistát v přilehlých bažinách. 

Když vojáci zjistí, že jde o Štefánika, umožní jeho okamžitý přesun do Říma, kde se v nemocnici zotavuje ze zranění. 

Po relativně krátkém pobytu v Římě se Štefánik vydává do Paříže, kde se seznamuje s E. Benešem. Štefánik je zván na setkání a večírky do salonů vyšší společnosti a otevírá do této společnosti dveře Benešovi i Masarykovi. Zde má možnost více než kdykoliv předtím ovlivňovat francouzské politické a světové diplomatické kruhy a prosazovat svou strategii, na jejímž konci je vznik společného státu Čechů a Slováků v nové poválečné Evropě.


Běh STEFANIK TRAIL jsou 2 paralelní závody kategorií ULTRA JEDNOTLIVCI / ŠTAFETY (minimálně 4 – maximálně 7 členů) po hřebeni Malých Karpat – Štefánikovej magistrále.

TERMÍN KONÁNÍ: 10.-11.6.2016

START: Bradlo, Chata Bradlo, mohyla M.R. Štefánika 

CÍL: Bratislava, socha M.R. Štefánika, náměstí M.R. Štefánika

Trasa dlouhá 140 resp. 144 kilometrů kopíruje převážně červenou turistickou značku podél celé délky Štefánikovy magistrály s výjimkou 3 krátkých odboček na místa občerstvovacích stanic přístupných podpůrným vozidlům, běžcům  úseku Biely križ - Spariská, aby se vyhnula asfaltovému úseku Štefánikovej magistrály, úseku "Pod Chlumci-Sněženka-Kamzík", a úseku povinného pro ultra běžce s odbočkou na modrou turistickou značku s výstupem na vrch Vysoká.


Oficiální stránky Štefánik Trail 140:         www.stefaniktrail.sk


Galerie fotografií loňského ročníku Štefánik Trail 2015.

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo