Vertical - logo
Maglajz logo

Petzl ice climbing ve Víru

uveřejněno

11.02.2012

V sobotu 19.2. jsme na ledové stěně Vír organizovali akci lezení v ledu s vybavením Petzl.

Petzl ice climbing ve Víru

Díky obětavé práci kluků z firmy ADREX, kteří uměle zaledovávají skály u řeky Svratky pod hrází ve vesničce Vír, jsme mohli minulou sobotu 19.2. zorganizovat lezení v ledu s vybavením Petzl. Přivezli jsme toho spoustu, cepíny Quark, Nomic a Ergo, mačky Lynx, Dart a Dartwin, přilby a úvazky. Navíc jen tak pro porovnání, aby byl vidět pokrok, i několik starších modelů Quark Ergo a první Quarky, dokonce jeden Axar a starší model prvních Sarkenů. Celkem jsme měli asi 16 párů maček, 17 párů cepínů, 20 přileb a úvazků. Počasí bylo celkem obstojné, žádné srážky, teplota kolem nuly a led trochu měkčí. Zájem byl obrovský a tak všechno vybavení co jsme měli, bylo brzy v permanentním pPetzl ice climbingoužívání a střídalo uživatele. Jakmile někdo něco vrátil, ihned se našel někdo jiný, kdo měl zájem. Přijelo spoustu lidí, kteří lezení v ledu v životě nezkoušeli a měli jen obyčejné tenisky. I tak jsme se jim snažili vyjít vstřít a pokoušeli se mačky s rychloupínacím vázáním namontovat a pomocí lepící pásky připevnit i na obyčejnou obuv. Docela se nám to dařilo a tak myslím, že všichni byli spokojení. Letos se díky velkým mrazům podařilo nastříkat zajímavý led, jaký ve Víru ještě nikdy předtím nebyl. Rozstřikovaná voda rychle mrzla a tak se led hromadil více na vrcholu a vytvořil jakési květáky se spoustou krápníků. Stovka návštěvníků, kteří si vybavení půjčovali a zkoušeli, si nejvíce oblíbila mačky Lynx a cepíny Nomic. Většina odborníků lezců se shodla, že Erga jsou super na mixy, převislé ledy, nebo právě ty "květáky", ale v kolmých to s nimi nejde. Nejuniverzálnější jsou Nomiky - výborné zbraně na ledy, mixy, dry tool. Mají výborný úchop, perfektní zásek a jsou ideálně vyvážené. Quarky jsou řešení pro ty, kdo provozují alpinismus i lezení v ledu a chtějí univerzální stavebnicovou zbraň pro všechno. Shodli jsme se i na tom, že staré Quarky jsou trochu těžší, ale stejně je to s nimi pořád super lezení - jsou výborně vyvážené a ta hmota navíc je v hlavě (nejde do zápěstí) a při záseku dost pomáhá. Doufám, že všichni, kdo přijeli, si to užili stejně jako my a závěrem patří velké poděkování klukům z ADREX týmu za to, že pro všechny nadšence lezení v ledu každoročně připravují jejich ledovou stěnu. Věřím, že příští rok opět připravíme nějakou skvělou akci a že přivezeme zase nějaké zajímavé novinky ...         
                                                                                           Martin Turek a Roman Čejka    Vertical Trade tým

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo