Vertical - logo
Maglajz logo

ODOLNOST JAKO NIKDY PŘED TÍM: Xtreme Shield – novinka u stanů MSR

uveřejněno

14.05.2019

Společnost MSR vyvinula novou technologii výroby stanů, nazvanou Xtreme Shield™.  Jedná se kombinaci nového způsobu šití a aplikaci nového zátěru u vybraných modelů stanů pro rok 2019.

ODOLNOST JAKO NIKDY PŘED TÍM: Xtreme Shield – novinka u stanů MSR

Xtreme Shield – novinka u stanů MSR

 

Společnost MSR vyvinula novou technologii výroby stanů, nazvanou Xtreme Shield™.  Jedná se kombinaci nového způsobu šití a aplikaci nového zátěru u vybraných modelů stanů pro rok 2019.

MSR stan zater xtreme shield

  • ODOLNOST JAKO NIKDY PŘED TÍM

Xtreme Shield ™ kombinuje revoluční, voděodolný zátěr s pevnými precizně šitými švy, za účelem zachování primární funkce stanu a tou je vynikající ochrana před povětrnostními vlivy, ale s důrazem na delší zachování této funkce – prodloužení životnosti.

 

Výroba

Lehká stanová tkanina čelí dvěma faktorům:

  • Voděodolný zátěr je náchylnější k hydrolýze: přirozený rozklad způsobený vlhkostí, teplem a vlhkostí vzduchu
  • Páska zakrývající švy není dokonale přilnutá, což má za následek její předčasné odlupování a švy jsou tak náchylné k propouštění

 

Řešení Xtreme Shield ™

Co je Xtreme Shield ™?

Jedná se o novou konstrukci, která kombinuje 2 prémiové prvky: revoluční voděodolný zátěr, který odolá vlhkosti 3 x déle než standardní zátěry; a odolné, precizně šité švy. Společně vytvářejí systém, který zajišťuje ochranu proti nepřízni počasí a prodlužuje životnost stanů mnohem déle než kdykoliv předtím.

MSR stan zater xtreme shield

 

CO DĚLÁ SPOJE TAK ODOLNÝMI?

Používáme přeložený šev. Před prošitím vložíme látku dovnitř přeloženého okraje a následně obě látky prošijeme. Tak je vytvořen velmi pevný silný šev. Používáme precizní techniku šití, která vytváří přesnou díru. Na závěr použijeme bavlněnou nit, která po navlhčení nabobtná. Výsledkem je velmi pevný kompaktní šev, který prodlouží životnost vašeho stanu.

 

MSR stan zater xtreme shield

 

PROČ MSR VYVINULA TENTO SYSTÉM?

Vzhledem k tomu, že se stany odlehčují, čelí firma při jejich výrobě dvěma problémům: jejich voděodolné zátěry jsou náchylnější k hydrolýze, tj. rozpadu zátěru v důsledku vlhkosti, tepla a vlhkosti vzduchu, což způsobuje, že se povlak stává lepkavým a neúčinným. Za druhé, pásky, které kryjí švy, se v důsledku opotřebení odlepují, a švy zůstávají nechráněné.

 

PROČ JE Xtreme Shield™ POUŽIT POUZE NA LEHKÝCH STANECH?
Těžší tkaniny - 68 Denier a vyšší - jsou méně náchylné na přirozené opotřebení. Dnešní odlehčené stany a tkaniny vyžadují tenčí aplikaci voděodolného zátěru, ale i přesto musí být zajištěna voděodolnost a pevnost tkaniny.

Příliš málo zátěru nezajistí voděodolnost na dlouhou dobu; příliš mnoho snižuje pevnost tkaniny.  Tenčí zátěr je mnohem náchylnější na hydrolýzu než zátěry používané na váhově těžších stanech.

Xtreme Shield™ je aplikován nejen u nových modelů stanů, ale i u stávajících, inovovaných oblíbených modelů.

 

JAK JE TO S VÝROBOU?

Právě znehodnocení zátěrů a degradace zalepených švů jsou jedny z nejčastějších příčin řešení záručních reklamací. Více než deset let firma MSR hledá řešení tohoto problému. Před několika lety jsme začali pracovat na vývoji nového zátěru, který by odolával hydrolýze a následně jsme vylepšili i výrobní proces. Xtreme Shield™ se nám již v praxi osvědčil a připravujeme jeho rozšíření na více modelů.

 

JAK SE ODLIŠUJE VODĚODOLNÝ ZÁTĚR OD OSTATNÍCH?

Technologie zátěru je unikátní svým složením. Abychom byli schopni jej vyvinout, testovali jsme ho v různých odvětvích, která vyžadují ultra voděodolné zátěry, které odolávají hydrolýze. Výsledkem je náš speciálně vyvinutý polyuretanový Xtreme Shield™, jehož konstrukce je speciálně navržena tak, aby odolávala degradaci vlivem působení tepla a vlhkosti.

 

JE NUTNÉ ZALEPOVAT ŠVY STANŮ?  

Ve většině povětrnostních podmínek Xtreme Shield™ poskytuje vynikající ochranu.

Pokud očekáváte dlouhodobé období intenzivního deště, doporučujeme švy zalepit, aby k vám do stanu nepronikla ani kapka vody. Za těchto podmínek se mohou některé z poletujících kapek dostat do spojů. Věříme, že to není důvod, proč obětovat dlouhodobou životnost vašeho stanu za krátkodobé lepení švů, které když selže, zanechá vás s propouštějícím stanem. Použití impregnace na utěsnění švů vám zajistí vysokou odolnost stanu.

 

PROČ MSR NEPŘELEPUJE ŠVY UŽ PŘI VÝROBĚ?

V převážné většině povětrnostních podmínek poskytují stany MSR vynikající ochranu. Z našich zkušeností a testování vody začne pronikat za dlouhodobého deště na malých částech švů. Vzhledem k tomu, že umožňujeme našim zákazníkům aplikovat impregnaci dle jejich uvážení pouze v případech, kdy je to nezbytné, snižujeme tak použití chemikálií při výrobě.

 

Více informací o typech stanů, u kterých je Xtreme Shield™ použit, naleznete zde.

MSR stan zater xtreme shield


Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo