Vertical - logo
Maglajz logo

Nový Zigzag a Chicane - technické tipy

uveřejněno

13.08.2019

Rok 2019 je skvělým rokem pro arboristy, protože Petzl představuje několik nových produktů. Přinášíme vám pár tipů, co s nimi můžete dělat.

Nový Zigzag a Chicane - technické tipy

Rok 2019 představuje pro odborníky v oblasti péče o stromy skvělý rok. Petzl uvádí na trh nové produkty. Nový postroj SEQUOIA, slaňovací zařízení ZIGZAG a spoustu příslušenství k nim jsme navrhli proto, aby byl váš pohyb v koruně stromu jednodušší než doposud. Ať už používáte techniku jednoduchého (SRT) nebo dvojitého (DdRT) lana, naše řešení je stejně účinné pro obě techniky. Prostřednictvím našich tipů vás seznáme s tím, co je u nás nového.

Zigzag Chicane Petzl

ZIGZAG základní použití

Tyto technické tipy shrnují základní použití zařízení ZIGZAG při práci a pohybu v koruně stromu.

Zigzag Chicane Petzl

Práce a pohyb v koruně stromu se zařízením ZIGZAG za pomoci technik DdRT a SRT

° SRT -Single Rope Technique

° DdRT - Double Rope Technique

Porovnejte si rozdíly, výhody a nedostatky obou technik (DdRT nebo SRT), dva základní způsoby zavěšení lana při použití zařízení ZIGZAG.

Zigzag Chicane Petzl

Instalace zařízení ZIGZAG pro použití arboristické techniky SRT

Zopakujte si krok za krokem jednotlivé detaily instalace lana a pohybu po stromu, pokud používáte techniku SRT se systémem ZIGZAG a CHICANE.

Zigzag Chicane Petzl

Připojení druhého zajišťovacího systému k zařízení ZIGZAG

Nejnovější model zařízení ZIGZAG je vybaven přídavným připojovacím bodem pro připojení druhého zajišťovacího systému, který zlepší vaši rovnováhu při pohybu v koruně stromu.

Zigzag Chicane Petzl

 

Zálohování blokantu ASCENTREE pomocí zařízení ZIGZAG při výstupu na strom

Tento technický tip nabízí řešení výstupu na strom za použití minimálního množství pomůcek a bez zálohování výstupového blokantu ASCENTREE prusíky.

Zigzag Chicane Petzl

Tandemové slanění - záchranná technika za použití zařízení ZIGZAG pro dvě osoby

Tento technický tip vysvětluje, jak zvýšit tření pro brzdění při záchraně.

Zigzag Chicane Petzl

Podrobné informace o jednotlivých produktech naleznete v našem KATALOGU ZBOŽÍ.

Zigzag Chicane Petzl

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo