Vertical - logo
Maglajz logo

Nové GriGri +

uveřejněno

11.04.2017

Petzl GriGri+ s novými prvky, které usnadňují jištění.

Nové GriGri +

Nové GRIGRI+ rozšiřuje řadu jistících pomůcek značky Petzl s asistovaným brzděním. Je určeno pro všechny lezce a nabízí výjimečně pohodlné jištění ať už na stěnách, nebo ve skalách. Co všechno umí? To se dozvíte níže, přečtete li si naše technické tipy.


Jištění na stěně, nebo ve skalách

Petzl GriGri+

GRIGRI+ nabízí výjimečné pohodlí při jištění jak na stěně, tak i ve skalách, aniž byste museli změnit základní způsob pohybů při jištění, univerzální pro všechny jistící pomůcky.

Základní techniky:

Petzl GriGri+

 1. Buďte ve střehu
 2. Neustále držte volný konec lana v ruce
 3. Na volném konci lana uvažte uzel
 4. Povolování lana
 5. Dobírání lana

 

Rychlé podání lana
Petzl GriGri+

 1.  Lano držte minimálně třemi prsty
 2. Ukazováček opřete o hranu GriGRi+
 3. Palcem přidržte vačku / rychle podejte lano lezci

VOLNÝ KONEC LANA DRŽTE NEUSTÁLE V RUCE


Volba vhodného režimu jištění

Petzl GriGri+

Použití přepínacího knoflíku

GRIGRI+ má dva režimy jištění, které usnadňují použití v daném režimu.

GriGri+

 1. Lezení s horním jištěním top-rope
 2. Vyvádění cesty s dolním jištěním
 3. Uzamknutí zvoleného režimu

 

Kdy používat režim jištění top-rope?

Přepínací knoflík mění tuhost pružiny na vačce. Při lezení s horním jištěním GriGri+ umožňuje hladké dobírání lana, ale povolovat lano klasickým způsobem nejde.

Petzl GriGri+

Tento režim doporučujeme v následujících případech:

 • Výukové lekce dětí/začátečníků - při lezení top-rope se učí techniky jištění shora
 • Při (občasném) slanění s použitím GriGri+
 • Jištění druholezce při vícedélkovém lezení


Použití rukojeti s bezpečnostní funkcí při výuce

Petzl GriGri+

GRIGRI+ má bezpečnostní funkci na rukojeti (anti-panik), která je vhodná zejména při výuce kontrolovaného spouštění lezce.

Jak funguje
Pokud jistič zatáhne za rukojeť příliš prudce, mechanismus bezpečnostní funkce zablokuje lano a okamžitě zastaví spouštění.

Petzl GriGri+

Petzl GriGri+

 1. Spouštění
 2. Aktivace mechanismu bezpečnostní funkce
 3. Pokračování spouštění (rukojeť se musí vrátit do základní polohy)

Výjimečné případy

Petzl GriGri+

V určitých případech (např. když je spouštěný lezec téměř u země a zasekne se lano, nebo v případě lehkého lezce) se může stát, že se anti-panik náhodně aktivuje. V takovém případě nemusíme vracet rukojeť do základní polohy, ale dalším silnějším zatažením za rukojeť můžeme pokračovat ve spouštění.

NEUSTÁLE DRŽTE VOLNÝ KONEC LANA V RUCE​


Použití se všemi typy jednoduchých lan 

Petzl GriGri+

GRIGRI+ je možné používat se všemi typy jednoduchých lan o průměru 8,5 až 11 mm. Optimální použití je s lany o průměru 8,9 až 10,5 mm.

Petzl GriGri+

Fungování lana v GriGri+ nezávisí pouze na průměru lana. Struktura lana, úprava opletu u nového lana, vlhkost, opotřebení, námraza, to vše významně ovlivňuje funkci GriGri+ při jištění nebo spouštění lezce.

Pokaždé, když používáte jiné lano, než na které jste zvyklí, buďte opatrní, než si zvyknete s tímto lanem jistit a spouštět.

 

 DALŠÍ INFORMACE NALEZNETE V KATALOGU ZBOŽÍ


Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo