Vertical - logo
Maglajz logo

Materiály kempingového nádobí MSR

uveřejněno

03.08.2018

Kempingové nádobí se vyrábí z různých materiálů, které splňují potřeby všech, od moderních milovníků cestování nalehko, až po náruživé kuchaře v přírodě.

Materiály kempingového nádobí MSR

 

Kempingové nádobí se vyrábí z různých materiálů, které splňují potřeby všech, od moderních milovníků cestování nalehko, až po náruživé kuchaře v přírodě. Každý materiál má své klíčové výhody a náš článek vám pomůže vybrat si sadu nádobí, která bude vyhovovat vašim prioritám, a to jak na stezce, tak v "kuchyni" - ať už je to „portaledge“ a vy si vaříte něco k snědku, anebo v basecampu v údolí, kde předvádíte své gurmánské dovednosti celé skupině. MSR používá tři základní materiály pro své nádobí a vy se dozvíte proč si zvolit jednu z nich:

MSR nádobí

Tvrdý eloxovaný hliník

Tvrdý eloxovaný hliník je vhodným nádobím pro všestranné využití. Vede rovnoměrně teplo, je lehký a snadno se čistí, zvláště když je potažen nepřilnavou povrchovou úpravou. Protože rovnoměrně rozptýlí teplo po povrchu nádobí, je to lepší volba pro vaření čerstvých jídel v přírodě, z čerstvých potravin, nebo potravin citlivých na teplotu, jako jsou vejce nebo palačinky.

Hliník je také mimořádně lehký. To pomáhá šetřit palivo, což umožňuje rychlostním nebo sólo cestovatelům šetřit hmotnost a pohybovat se rychleji.


MSR nádobí Sady Alpinist a Quick Cook MSR

používají jako svůj základ tvrdý eloxovaný hliník. Tvrdá povrchová úprava eloxováním činí materiál velmi odolný. Některé z těchto sad pro rychlé vaření jsou potaženy nerezovou úpravou pro snadné vyčištění od jídla. Stejně jako u všech nerezových nádob používaných v domácí kuchyni doporučujeme používat dřevěné nebo plastové doplňky, které pomáhají prodloužit životnost nádobí.

Sady Keramických hrnců MSR

používají na hliníkový materiál prémiovou keramickou vrstvu. Tato vrstva je nejtrvanlivější nátěr, který jsme kdy našli - což vám dovoluje vařit, jak jste zvyklý doma, a urychlit mytí po jídle.

Nerezavějící ocel

Kempingové nádobí z nerezové oceli je velmi trvanlivé, takže je ideální pro to, kdo hrnce nešetří. To z nich dělá špičkovou volbu pro turisty, kteří jsou nároční na své vybavení, nebo průvodce a organizace, kde kuchaři připravují spoustu jídel na různých výpravách a expedicích.

MSR nádobíNerezová ocel je nejtěžším ze tří materiálů, které MSR používá, ale je zdaleka nejtvrdší a nejvíce odolná proti poškrábání. Používá se na naše jednoduché a spolehlivé systémy řady MSR Alpine Line.

Pokud jde o vaření, nerezová ocel leží někde mezi hliníkem a titanem, pokud jde o jeho výkonnost a vhodnost. Nevede zvlášť dobře teplo, což může způsobovat teplejší místa a připálené jídlo. Abychom vyřešili tento problém, má naše pánvička Alpine Fry Pan na spodní straně hliníkový disk, který rozvádí teplo po celé ploše. To umožňuje efektivní a rovnoměrné zahřívání v pánvi.

Většina cestovatelů volí nerezovou ocel pro její dostupnou cenu, výjimečnou robustnost a jednoduchost.

MSR nádobí

Titan

V katalogu pro rok 1999 jsme uvedli: "Chcete lehkost? Chcete sílu? Potřebujete titan." Největší výhoda titanu je v ultratenkém provedení. Titan je o 45% lehčí než ocel a silnější než hliník. Je to nejlehčí nádobí, které si můžete koupit dříve, než obětujete svoji sílu. Je také odolný proti korozi a nabízí velkou trvanlivost.

MSR nádobí

 

Titanové hrnce jsou ideální pro vaření vody, protože mohou být vyrobeny z velmi tenkých stěn a efektivně přenášejí teplo. Ale jako nádoby z nerezavějící oceli mají tendenci vytvářet horká místa, což není ideální pro vaření čerstvých jídel. Titan je upřednostňován skutečně rychlými cestovateli na lehko, kteří po dlouhém a vyčerpávajícím dni počítají každý gram a volí rychlé vaření.

 

______________________________________________________________________________________________________________

Poznámky:

Účinnost nádoby závisí také na její barvě, průměru a výšce nádoby. Tmavší hrnce, zejména s tmavými dny, mají tendenci být nejúčinnější z hlediska spotřeby paliva. Jak starší nádobí zčerná používáním, stává se efektivnější než nové nádobí. A hrnce s širšími průměry jsou efektivnější než vyšší s malým průměrem. Důvodem je to, že větší plocha je vystavena plamenu a horkým plynům, a teplo se přenáší do systému rychleji.

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo