Vertical - logo
Maglajz logo

MAESTRO - novinka pro záchranáře

uveřejněno

16.01.2020

 

Záchranné spouštěcí a vytahovací zařízení s integrovanou kladkou s blokantem, určené pro technické záchranné operace.

MAESTRO - novinka pro záchranáře

Nové spouštěcí a vytahovací zařízení Petzl MAESTRO S a MAESTRO L nabízí univerzálnost použití, tolik potřebnou pro technické záchranné operace, jakými jsou spouštění, vytahování, manipulace s těžkými břemeny, použití v primárních systémech i v záložních zajišťovacích systémech.

Petzl Maestro

MAESTRO je zařízení určené pro technické záchranné operace. Usnadňuje manipulaci s těžkými břemeny při spouštění nebo vytahování a může být použito jak v primárním systému, tak i v záložním jištění. Tato univerzálnost umožňuje záchranářům přizpůsobit se jakékoli situaci, se kterou se mohou při záchranných akcích setkat. Ergonomická rukojeť a integrované brzdění umožňují pohodlně regulovat sestup. Přechod z funkce spouštění do funkce vytahování je okamžitý, aniž by bylo nutné přemísťovat náklad. Integrovaná kladka s blokací má kotouč velkého průměru uložený na kuličkových ložiscích, což zajišťuje vynikající účinnost.

Snadná instalace lana

 

 

snadná instalace lana díky značení na zařízení

Pohodlné, kontrolované spouštění, dokonce i s těžkými břemeny

 

ergonomická rukojeť umožňuje postupné uvolňování lana a umožňuje pohodlné ovládání spouštění

okamžitá změna mezi funkcemi spouštění a vytahování bez nutnosti přemístění nákladu

integrovaná kladka s blokací a s kotoučem velkého průměru uloženým na zapouzdřených kuličkových ložiscích; otáčí se pouze jedním směrem pro vynikající účinnost vytahování

drážka kladky je tvarovaná, vytváří další třecí zóny pro lano a tím i poskytuje efektivnější brzdění při spouštění

Vynikající účinnost kladkostroje

 

integrovaná kladka s blokací a s kotoučem velkého průměru uloženým na zapouzdřených kuličkových ložiscích; otáčí se pouze jedním směrem pro vynikající účinnost vytahování

Systém blokace AUTO-LOCK

 

zajišťovací systém s integrovanou kladkou s blokací umožňuje stejné zařízení použít pro spouštění nebo vytahování

systém AUTO-LOCK umožňuje automatické zablokování lana, když se rukojeť nepoužívá

 

Petzl Maestro

 

MAESTRO S                                   MAESTRO L

průměr lana 10,5 - 11,5 mm
zátěž do 250 kg

 

průměr lana 12,5 - 13 mm
zátěž do 280 kg

 

 

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo