Vertical - logo
Maglajz logo

Lano pro horolezecké stěny

uveřejněno

22.03.2011

Lezecká aréna Makak používá lana Cousin-Trestec Gran Torino.

Lano pro horolezecké stěny

Lezecká aréna Makak používá lana Cousin-Trestec Gran Torino - lano s dvojitým opletem, speciálně určené pro lezecká centra a lanové dráhy.

logo cousin
GRAN TORINOLano od známého francouzského výrobce Cousin Trestec má zesílený oplet, který cousin gran torinovydrží intenzivní a časté používání na horolezeckých stěnách, zvláště při lezení s jištěním shora Top Rope. I když průměr lana 10,4 mm se na první pohled zdá příliš velký, při manipulaci s lanem to nijak zvlášť nepocítíte. Lano je měkké a poddajné a oplet je poměrně rychlý v jistících prostředcích. Díky většímu průměru se dobře drží a lépe se stiskne při jištění těžší osoby. Nemusíte vynaložit tolik síly do stisku. 

Používáním lano ještě více změkne a je příjemně poddajné, přitom se nekroutí a neuzluje. Bez problémů funguje ve všech možných typech jistících brzd a díky speciálnímu opletu je v některých případech docela rychlé - má menší tření. V lezecké aréně Makak jsou lana v provozu od rána do pozdního večera, jak v půjčovně, tak během různých kroužků a kurzů. Leze se na nich převážně Top Rope a dostanou zabrat. Po čtyřech měsících provozu nevykazují žádné větší známky opotřebení, např. oddělení jádra od opletu a jeho posun, vytahování vláken opletu, chlupatění a třepení opletu, atd.          

Vyrábí se ve třech barvách - modrá, zelená a oranžová, pro snadnou identifikaci a dodává se na cívkách po 200m, takže není problém nařezat jakoukoliv délku dle požadavků zákazníka.

 

Další informace naleznete v katalogu zboží.

gran torinogran torinogran torino

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo