Vertical - logo
Maglajz logo

Koruna Liptova + Haute Route Vysokých Tater 2015

uveřejněno

11.02.2015

Za pár dní se dva slovenští horolezci chystají na pokoření 300km dlouhé trasy přes vrcholy Liptova a Tater na lyžích.

Koruna Liptova + Haute Route Vysokých Tater 2015

Slovenský horolezec Zoli Pál a jeho kolega z Treklandu Bratislava, Mišo Salay, se rozhodli překonat svoje hranice a za pár dní se pokusí přejít na lyžích téměř 300 km s převýšením 25 000 m přes čtyři pohoří. Zajímavostí jejich projektu je, že zatím něco podobné absolvoval pouze Viktor Beránek v roce 1986. Viktor překonal 270 km a využíval chaty. Zolo s Mišom plánují zimní bivaky a chtějí přechod uskutečnit co nejčistším stylem. Přínosem je také to, že na zdokumentování projektu se bude podílet i známý fotograf a kameraman Rasťo Hatiar. Na výpravu si vybrali to nejkvalitnější vybavení, velkou roli při výběru hrála hmotnost a spolehlivost. Od nás jim budou sloužit karimatky Thermarest NeoAir Xtherm, vařič MSR Reactor, samozřejmě lezecký hardware a čelovky Petzl, no a na posilněnou jídlo od Mountain House. Těšíme se na zprávy z hor a přejeme hodně štěstí a příznivé počasí.

Koruna Liptova 2015

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo