Vertical - logo
Maglajz logo

Jan Francke

uveřejněno

23.10.2013

Český triatlonista, ultratrail maratonec a sportovní univerzál, který miluje pohodu a divokou přírodu.

Jan Francke

 
Český triatlonista, ultratrail maratonec a sportovní univerzál z Jablonce nad Nisou, který miluje pohodu a divokou přírodu.

Honza chystá akci, která kombinuje dvě rozdílné aktivity - chce se účastnit mistrovství světa v x-terra triatlonu na Havaji, kde teploty na slunci dosahují kolem 50°C nad nulou a potom přeletí do Kanady, kde se jako první Čech v historii účastní nejtěžšího a nejnáročnějšího ultra maratonu na světě Montane Yukon Arctic Ultra v teplotách až -50°C. Proto tedy název akce "100°C Mission". Momentálně se již nachází na Havaji, kde se připravuje na start 28. října 2013. Po závodě odlétá do kanadského Squamish, kde zůstane až do ledna a pak se přesune přibližně 1000km na sever na Yukon, kde ho čeká opravdová zkouška v drsném prostředí. Honza má od nás kompletní výbavu oblečení od Montane, úplnou novinku pro příští sezónu péřový spacák do extrémů značky MONTANE, čelovku Petzl NAO s prodlužovacím kabelem a náhradní akumulátor. K tomu nesmí chybět karimatka Thermarest a vařič MSR.

Na Montane Yukon Arctic Ultra maratonu je předepsaná povinná výbava, kterou si běžci táhnou za sebou na saních (polkách) a tak každému jde o co nejnižší hmotnost. Honza jde letos poprvé a vybral si na začátek kratší variantu 100 mil, kterou chce celou běžet a dokončit ji do 24 hodin. Proto má jen to nejlehčí (ale zároveň nejteplejší v poměru k váze) oblečení. Pokud se mu podaří závod dokončit, v příštím roce by rád zkusil nejdelší variantu 380 mil.

O jeho úspěších vás budeme průběžně informovat.

 

 

 

 

 

 

 Více informací o Janu Franckem zde

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo