Vertical - logo
Maglajz logo

Jak vybrat správnou čelovku Petzl

uveřejněno

03.06.2020

Kompaktní čelovky Petzl jsou vhodné pro různé aktivity, porádíme vám s jejich výběrem.

Jak vybrat správnou čelovku Petzl

Téměř dvacet let Petzl zdokonaluje své dovednosti v navrhování kompaktních čelovek. Všechno to začalo v roce 2001 s první diodovou čelovkou na světě, modelem TIKKA. Od té doby tuto technologii zdokonalili a rozšířili do celé naší řady svítilen tak, aby vyhovovaly široké škále vašich potřeb, od nejjednodušších po nejnáročnější aplikace a se správnou úrovní jasu pro každý typ použití. Dovolte, aby vám Petzl ukázal, jak vybírat z jejich pestré nabídky...

čelovka Petzl

Při navrhování kompaktních čelovek jsme úspěšně zvládli řešení, jak spojit kompaktnost, nízkou hmotnost, výkon, dlouhou výdrž svícení, spolehlivost a odolnost. Docílili jsme toho výběrem správných technologií, což je naše ochranná známka od samého začátku. To nám umožňuje nabízet ty nejlepší čelové svítilny pro každé použití a konkrétní potřeby uživatele. Všechny kompaktní čelovky Petzl obsahují konstrukci HYBRID CONCEPT, která vám poskytuje volnost výběru zdroje bez nutného adaptéru: dobíjecí akumulátor CORE nebo tří klasické baterie AAA/LR03.

čelovka Petzl

V naší kategorii čelových svítilen CLASSIC je nejoblíbenějším, nadčasovým modelem, čelovka TIKKA, kterou pravidelně aktualizujeme a zdokonalujeme. Současný model je svými parametry 300 lumenů světelného toku, 120 hodinami maximální doby svícení a hmotností pouhých 82 gramů dokonalým pomocníkem pro noční procházky nebo pěší túry, jako pomocné světlo pro jízdu na kole po městě nebo při kempování v přírodě. Jeho sourozenec, ZIPKA, navržený s důmyslnou samonavíjecí šňůrkou, umožňuje připojení světla jiným způsobem, než na hlavě. Model TIKKINA, i když není tak výkonná, funguje lépe v méně aktivních situacích, jako je například čtení knihy v táboře. Vzhledem k tomu, že prozkoumávání noční přírody by měly vyzkoušet i děti, vymysleli jsme pro ně model TIKKID, který chrání jejich citlivé oči limitovaným světelným výkonem a praktickým automatickým vypínáním po jedné hodině, které šetří baterie, když děti zapomenou čelovku vypnout.

čelovka Petzl

Pro ty, kteří hledají extrémně aktivní zábavu, doporučujeme vybrat si jeden ze dvou modelů řady ACTIVE, který se nejlépe hodí pro kohokoli, kdo je neustále na cestách: čelovky ACTIK a ACTIK CORE. Jsou vybaveny červeným světlem pro nenápadné noční osvětlení a kombinovaným světlem pro blízkou vzdálenost i daleký dosvit, které umožňuje v případě potřeby vidět nablízko i do dálky. Tyto dvě čelovky zajišťují pohodlné osvětlení venkovních aktivit, jako jsou turistika, běh, cyklistika nebo horolezectví. Výkonnější je ACTIK CORE se světelným tokem 450 lumenů (350 pro ACTIK) a až 130 hodinami výdrže svícení (až 120 pro ACTIK). ACTIK CORE je standardně dodáván s naším dobíjecím akumulátorem CORE jako cenově výhodné, efektivní řešení pro intenzivní použití. Pokud čelovku používáte velmi často na trénink, doporučujeme model s akumulátorem. Pokud čelovku nepoužíváte často anebo cestujete do odlehlých končin bez možnosti dobíjení, je vhodnější typ ACTIK na klasické baterie. Sakozřejmě není problém ani u modelu ACTIK CORE použít klasické baterie.

čelovka Petzl

A konečně, pokud chcete vyrazit do přírody na lov, nebo rybařit, najdete nepochybně přesně to, co potřebujete, v naší kategorii SPECIALIZED. Čelovky TACTIKKA poskytují veškerý potřebný světelný výkon, zatímco jejich červené světlo (TACTIKKA a TACTIKKA+) nebo červené, zelené a modré světlo (TACTIKKA+ RGB) vám zajistí nenápadné noční vidění, aniž byste rušili noční život v přírodě. TACTIKKA+ a TACTIKKA+ RGB mají světelný tok 350 lumenů a maximální výdrž až 160 hodin.

čelovka Petzl

Všechny kompaktní čelovky Petzl můžete doplnit příslušenstvím (adaptéry a pouzdra), které umožňuje použít čelovku jako pomocný zdroj světla na kole, na jakémkoli typu přilby nebo jako lucernu při kempování. Aby nedošlo k poškození čelovky při přepravě, jsou k dispozici různá pouzdra, podle jednotlivých modelů.

CARTOROVO NEJÚŽASNĚJŠÍ NOČNÍ DOBRODRUŽSTVÍ

KOMPAKTNÍ ČELOVKY V KATALOGU ZBOŽÍ

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo