Vertical - logo
Maglajz logo

Femundlopet 600km

uveřejněno

23.02.2016

Česká musherka Jana Henychová se svými psy dokončila nejtěžší závod v Evropě.

Femundlopet 600km

Nejznámější česká musherka Jana Henychová se letos postavila již potřetí na start norského závodu Femundlopet, aby prolomila smůlu, která ji při jejích předcházejících pokusech provázela. V roce 2011 byla nucena závod ukončit z ohledu na psy a loňský ročník 2015 předčasně ukončil orkán Ole, který závod rozprášil tak, že musely zasahovat bezpečnostní složky, aby přivedly všechny závodníky do bezpečí. V letošním ročníku Jana úspěšně dojela se šesti psy do cíle v úterý 9. února,  devatenáct minut po šesté večer, a zhasla v cíli plamen petrolejky. Celkově se umístila na třicátém místě zatímco ostatní závodníci za ní závod vzdali. Samotné dokončení tohoto extrémního závodu bylo pro Janu velkým úspěchem a celá komunita ostřílených severských musherů ji začala brát vážně. Dokonce se jí dostalo výsady a práva uzavřít závod zhasnutím plamene, který všechny pomyslně vedl jako maják námořníky. Trať dlouhou 586 km zdolala za 4 dny 6 hodin a 37 minut. Letošní ročník byl provázen stejně jako v celé Evropě nedostatkem sněhu, a proto musela být trať částečně upravena a většina musherů se musela potýkat s problémy s přípravou na tento závod.

Více informací o závodu se dočtete na stránkách Jany Henychové www.huskies.cz           

                                                                                      Foto©Jan Henychová

Jana Henychová Femundlopet Petzl Jana Henychová femundlopet Petzl Jan Henychová Femundlopet Petzl

Jana Henychová Femundlopet Petzl Jana Henychová Femundlopet Petzl

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo