Vertical - logo
Maglajz logo

Dobrodružství na dosah ruky

uveřejněno

07.08.2019

Zažijte pocit, že jste jedinými obyvateli této planety! Dobrodružství je přímo přede dveřmi, stačí jen vyjít ven. Není třeba se dívat příliš daleko, někdy stačí jen hodinová procházka nebo cesta do neznáma.

Jakýkoliv výlet nabízí šanci si odpočinout od každodenní rutiny a na okamžik zastavit čas.

Dobrodružství na dosah ruky

 

Cestujeme daleko letadlem, podnikáme únavné cesty autem, trávíme čas v dopravních zácpách, na konci léta si vyprávíme o zahraničních rezortech, bazénech…ale byli jste už na tom kopci za vaším městem? Víte čím je zajímavý? Malá dobrodružství můžete prožívat KDYKOLIV ve svém volném čase, ne jenom jednou za rok.

cestovani za dobrodruzstvim

 

Nechte slunce řídit váš den, abyste plně využili dech beroucích okamžiků, když se vzbudíte před úsvitem anebo usínáte až po západu. Každý den trvá tak dlouho, jak SAMI chcete. Tento pocit nám dává pocit svobody, zvyšuje emocionální zážitek a stan, spací pytel, čelovka, voda a jídlo jsou v tuto chvíli to jediné, co potřebujete, abyste byli šťastni.

Odvážnému štěstí přeje

Když se blíží den ke svému konci, najděte si lesní mýtinu nebo louku daleko od civilizace, ocitnete se v jiném světě. Postavte stan nebo jen bivak, posaďte se do trávy a vnímejte přicházející noc. Zaposlouchejte se do zvuků přírody, právě v tuto chvíli začíná to pravé kouzlo dobrodružství. Zvířata, zdánlivě neviditelná, se nyní odvažují vyjít ven na dohled. Pokud zůstanete potichu, mohou se dokonce přiblížit k vám na dosah. Tato prchavá setkání jsou možná pouze tehdy, pokud se pokusíte splynout s okolní krajinou.

cestovani za dobrodruzstvim

Zvířata v úkrytu

Následující den se probuďte před úsvitem a pozorujte východ slunce. Divoká zvířata se touto dobou opatrně vracejí do svých úkrytů. Ve tmě před rozbřeskem jste právě mohli vidět siluetu laně, jak tiše mizí do temných stínů lesa. Někteří ptáci se uklidňují, zatímco ostatní přidávají na zvuku. Světlo se mění v rytmu okolních zvuků. Bzučení hmyzu proniká teplým vzduchem a krajina, která byla předtím pokryta odstíny tmavě modré, se nyní koupe ve zlatém světle. Otevřete oči těmto jedinečným okamžikům, které vám vždy nabídnou něco nového.

cestovani za dobrodruzstvim

V roli průzkumníka

Začněte prozkoumávat skryté poklady svého regionu. Prostřednictvím aplikace Geocaching nebo vyžádáním informací v místní turistické kanceláři objevíte nepochybně úžasná místa blízko domova, o kterých jste nikdy nevěděli, že existují. Jeskyně, rokle, vodopády, dávno zapomenutá útočiště a mnoho dalších fantastických míst, která jste doposud prostě přehlédli.

cestovani za dobrodruzstvim

Tento druh dobrodružství je jednoduchý, přístupný a snadno organizovatelný. Nabízí emoční zážitek a vnímání všemi smysly, vnímejme svět kolem nás. Dva dny volna v přírodě vám dají pocit týdnu. Tento únik z každodenního stereotypu poskytuje pocit svobody, naplnění a pocit kontroly nad vlastním životem. Vše, co opravdu potřebujete, je ochota vystoupit ze svojí komfortní zóny. JE TO JEDNODUCHÉ! Nenechte si ujít tyto vzácné okamžiky, které změní váš život v každodenní dobrodružství.

Užijte si dobrodružství sami, s přáteli nebo jako rodina. Vydejte za nezapomenutelnými zážitky se správným vybavením.

cestovani za dobrodruzstvim

Seznam vybavení:

• Turistické pohorky nebo boty
• Správné oblečení pro turistiku dle počasí (technická prodyšná základní vrstva, fleecová nebo softshellová bunda, funkční kalhoty, nepromokavá bunda…)
• Klobouk a sluneční brýle
• Lékárnička
• Spacák a karimatka
• 1,5 l vody na osobu a den
• Dostatek jídla pro každý den
• Čelovka
• Topografická mapa oblasti
 
Volitelné:
• Fotoaparát
• Cestovní deník
• Dalekohled
• Turistické hole

 


Zajímavé odkazy:

 

THE MOST AMAZING NIGHT BY CARTER

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo