Vertical - logo
Maglajz logo

Dezinfekce vašich OOPP

uveřejněno

30.04.2020

Doporučení Petzl, jak správně dezinfikovat vaše osobní ochranné pracovní prostředky.

Dezinfekce vašich OOPP

Během současné krize COVID-19 jsme obdrželi spoustu dotazů na to, jak dezinfikovat vaše osobní ochranné pracovní prostředky pro práce ve výškách. Přínášíme vám několik základních infomací, které byste měli znát.

  • Při čištění OOPP Petzl, nebo jiného vybavení, postupujte podle pokynů uvedených v návodu k použití pro každý produkt.
  • Připomínáme, že chemické čističe poškozují plasty a textilie, rozkládají sloučeniny a vlákna. Jediné testované a doporučené čisticí prostředky jsou mýdlo a voda.
  • Ve specifickém případě COVID-19 nemocniční dezinfekční metody zahrnují vysoké teploty (> 150° C) nebo nízké teploty (<100° C) a použití bělidla. Tyto způsoby nelze v žádném případě použít na OOPP Petzl ani jiné vybavení pro práce ve výškách.
  • Doposud žádný zdravotnický úřad neoznámil oficiální a spolehlivý dezinfekční způsob osobních ochranných pracovních prostředků pro práce ve výškách používající nízké teploty (<100° C) a bez bělidla.

 Z tohoto důvodu doporučujeme použít následující postup:

  • Respektujte 72 hodinové karanténní období
  • Vaše vybavení omyjte mýdlem a vodou o maximánlí teplotě 65° C. Upozornění: jedná se pouze o výjimečné opatření během krize COVID-19. Za normálních okolností vybavení umývejte vodou o teplotě 30° C, jak je uvedeno v návodu k použití.
  • Chcete-li zařízení vysušit, postupujte podle pokynů uvedených v návodu k použití.

Tento postup výrazně sníží riziko kontaminace, ale samozřejmě není 100% účinný. Můžete také požádat místní zdravotnické úřady o další informace týkající se postupu dezinfekce při nízkých teplotách.

UPOZORNĚNÍ: Čisticí prostředky vyvinuté společností ECOLAB, pokud jsou aplikovány podle pokynů, jsou také kompatibilní se všemi přilbami Petzl a lze je použít. Nevíme však, do jaké míry, pokud vůbec, jsou produkty ECOLAB účinné při ničení nebo prevenci šíření viru COVID-19.

Pro více informací navštivte webové stránky ECOLAB.

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo