Vertical - logo
Maglajz logo

Cvičení Horské Služby

uveřejněno

25.06.2012

V týdnu od 18. do 22. června proběhlo na Šumavě cvičení profesionálů Horské Služby.

Cvičení Horské Služby

V týdnu od 18. do 22. června proběhlo na Šumavě cvičení profesionálů Horské Služby. Účastnili se ho záchranáři ze všech horských oblastí celé ČR a na pořadu byl praktický nácvik záchrany postiženého v různých typech terénu. Na prvním stanovišti, rozhledna na Poledníku, se nacvičovala evakuace spouštěním směrem dolů za pomoci nosítek doprovázených jedním záchranářem. Nejprve se musela na rozhledně instalovat trojnožka, do které se instalovalo veškeré vybavení pro bezpečné odjištění a spuštění nosítek včetně doprovodu. Tato technika vyžaduje speciální výcvik a používat ji mohou pouze vyškolení profesionálové. Další procvičovanou evakuační technikou bylo sestrojení Tyrolského traverzu a spuštění pacienta, který je při vědomí, na kladce bržděné jistícím lanem. Na druhém stanovišti, opuštěných štolách v lese, se naopak procvičovala evakuace postiženého vytažením vzhůru pomocí kladkostroje. Dále zde záchranáři sestavovali vodorovný Tyrolský traverz pro kontrolovanou evakuaci z nedostupného místa. Náš tým byl při tom a přivezl na vyzkoušení některé novinky z kolekce značky Petzl. Nejvíce se osvědčily slaňovací brzdy RIG a I´D, nová kladka s blokantem Microtraction, T bloc, kladky a velmi užitečný polohovací spojovací prostředek s univerzálním využitím - GRILLON. 

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo