Vertical - logo
Maglajz logo

1 000 mil trans Czecho - Slovakia

uveřejněno

07.07.2011

3. července byl na území  Slovenska odstartován nebývalý extrémní závod, který dokonale prověří všechny odvážné účastníky závodu a také jejich vybavení.

logo trans czsk3. července byl na území  Slovenska odstartován nebývalý extrémní závod, který dokonale prověří všechny odvážné účastníky závodu a také jejich vybavení. Jedná se o ultra maraton napříč Slovenskem a Českou republikou bez cílené podpory závodníků.   

logo trans czsk

Zakladatelem tohoto závodu je známý extrémní biker Jan Kopka, který provozuje závodní cyklistiku již 30 let a v posledních 10 letech se specializuje na mountain bikové ultra maratony převážně transkontinentálního charakteru kdekoli ve světě. Tyto závody jsou převážně nonstop na velice dlouhou vzdálenost bez zabezpečení a účastníci musí přežít s tím, s čím přijdou na start. Honzovi desetileté zkušenosti z těch nejznámějších světových závodů, jako například IDITAROD Trail na Aljašce, Crocodile Trophy v Austrálii, či Titan Desert v Africe,  se staly základem pro vytvoření podobného typu závodu v tuzemských podmínkách. Tuto myšlenku nosil  Jan Kopka ve své hlavě dlouho a v roce 2010 začal pracovat na její realizaci.

Doufám, že se nám podaří úspěšně zorganizovat závod, který nemá v Evropě obdoby.“: říká autor závodu.

Aljaška 2007 Laponsko 2008 Aljaška 2007


Délka by měla být cca 1 000 mil napříč Česko-Slovenskem. Variantou bude i kratší verze závodu, která bude dlouhá přibližně 500 mil. Závod je otevřen pro bikery, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny, co se pohybují vlastní silou. Stanoven je pouze start a cil a trasa přírodou, kterou musí závodníci dodržet. Kdy a kde spí, kdy jedou, co jedí, je jen na nich. Cílená podpora je zakázána. Oproti Americe, Aljašce, Austrálii či Asii jsou v Evropě možnosti týkající se velkých prostor a odloučenosti omezené, nicméně účastníkům i tak závod přinese velkou dávku dobrodružství, nenadálých příhod a nového poznání. Sledující veřejnosti pak při detailním „přímém“ přenosu na stránkách závodu www.1000miles.cz přinese intenzivní zážitek trvající 7-14 dní.

Mapa trasy CR Mapa SK

 

Naše firma, Vertical sport, podpořila pořadatele závodu partnerstvím kontrolního stanoviště. Po celé trati je rozmístěno několik kontrolních stanovišť, na kterých si závodníci mohou zanechat rezervní vybavení a zásoby jídla. Tato stanoviště jim poskytnou útočiště v podobě střechy nad hlavou, možnosti vyměnit oblečení a další vybavení, uvařit si jídlo popřípadě přespat. 

Motto soutěže je:

„Dílčí osobní vítězství, dosažení svého vlastního cíle, sebepřekonání, nabytí sebedůvěry, pocit pokory, úcta k soupeři i přírodě, poznání i sebepoznání, strach i euforie, radost i bolest……a hlavně velké dobrodružství, to by měl být hlavní motor pro každého účastníka závodu!“

Zpět na seznam

» Kvalitné služby zákazníkom «

Vertical Trade je jediný oficiálny distribútor vybavenia a školenia Petzl pre ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zaoberajúca sa dovozom a distribúciou vybavenia pre horolezectvo, kemping, turistiku, a osobných ochranných prostriedkov pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. V Českej republike a na Slovensku zastupuje popredných svetových výrobcov tohto vybavenia - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Tovar dodávame do všetkých outdoorových sietí a predajní po celej ČR a SR. Viac o firme Vertical Trade.

Poradíme a predáme Vám vybavenie značky PETZL pre športové lezenie, horolezectvo a vysokohorské lezenie (zabezpečujeme tiež záručný a pozáručný servis). Ďalej Vám ponúkame vybavenie pre turistiku a pobyt v prírode akou sú karimatky, čelovky, batohy, stany aj oblečenie od ďalších nami zastupovaných značiek.

Odborne Vám poradíme pri výbere osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) pre práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou (postroje, blokanty, zlaňovacie brzdy, karabíny, tlmiče a zachytávače pádu, laná, atď.). Značka PETZL a ďalšie nami zastupované firmy majú vo svojom výrobnom programe tiež vybavenie pre armádu a bezpečnostné zložky.

Weblogo