Malá rodinná firma sídlící na půli cesty mezi Arcem a Benátkami. Vznikla před 9ti lety a zabývá se výrobou kvalitních holí pro trekking, nordic walking, sjezdové a běžecké lyžování. Původní stroje, na kterých výroba probíhala si postupem času sami upravovali a inovovali. V současnosti vyrábí na vlastních vyvinutých a vyrobených strojích a veškerá výroba je situována v jejich rodinné továrničce v Itálii, z polotovarů dodávaných čistě italskými dodavateli. Vlastní několik technických patentů na systémy, které používají pouze hole značky Vipole. Jejich krédem je vyrábět špičkové produkty vysoké kvality s nejnovějšími technickými prvky.

 

Materiál
Pro výrobu holí Vipole používá hliník 7075, který se vyznačuje velmi nízkou hmotností a vysokou pevností. Dalším používaným materiálem je vysoce kvalitní uhlíkové vlákno.        

Povrchová úpravaVipole
Hliník je po celém povrchu eloxovaný. Pokud dojde k poškrábání povrchové ochrany, vryp začne na vzduchu oxidovat a zeslabí se, čímž se stává méně pevným. Úprava eloxováním firmy Vipole je velmi tvrdá a odolná vůči oděru a poškrábání.  

 

Barevný potisk
Barevný design a potisk je prováděn sublimačním tiskem na strojích vyvinutých firmou Vipole. Potisk má vysoké rozlišení a je přesný i v těch nejmenších detailech.

 

Používané technologie

1. Typy zámků:

Vipole Fast Lock

QUICK LOCK

 Snadné a rychlé nastavení délky holí pomocí páčky. Tento systém je vhodný pro alpinismus a zimní aktivity, kdy nastavení je možné provést i v rukavicích.

1 - Odjištění zámku páčkou
2 - Nastavení potřebné délky
3 - Zajištění zámku páčkou
4 - Jemná aretace těsnosti zámku

Hole s tímto systémem mají i systém Twist Lock jako zálohu pro případ selhání. 

Vipole Twist Lock

TWIST LOCK

 Šroubovací systém, který se osvědčil ve všech povětrnostních podmínkách. Unikátní zdvojený expandér zajišťuje spolehlivost a dlouhou životnost spoje, protože u zámku dosedají na sebe dvě kovové plochy, namísto plastu na kov.

A - Doraz expandéru
B - Měděná korunka
C - Expandér ze zdvojeného nylonu
D - Eloxovaný hliníkový kolík

 

 

 

 

2. Tlumiče rázů

Vipole antishock

ANTI SHOCK ON-OFF

Šroubovací systém zámku s integrovaným pružinovým tlumičem rázů, který se dá pootočením vypnout.

Vipole hydrostatic  

SuperHSA

Revoluční tlumič rázů umístěný přímo v rukojeti, chránící vaše zápěstí a lokty před nepříjemnými otřesy. Pružina s pístem umístěná v olejové lázni nepřenáší žádné otřesy a vibrace. Olejová lázeň s pístem zpomalují zpětný ráz pružiny a mají hladký, plynulý chod.

 

3. Rukojeť a poutko

Vipole Twist handle

SPINNING HANDLE

Volně se otáčející rukojeť o 360° předchází nepříjemnému výronu zápěstí, když se při rychlé chůzi, běhu, či případně pádu, hůl zaklíní mezi kameny. 

Vipole Trident Click

TRIDENT FAST RELEASE

Tento systém umožňuje rychlé uvolnění hole z ruky. Poutko je vyrobeno z nejkvalitnějších materiálů, které jsou antialergické, prodyšné a odolné opotřebení. Jsou ergonomicky tvarované a dokonale padnou na každou ruku. Vyrábí se v několika velikostech.


 

Vipole

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo