Vývoj orientovaný na zákazníka již od 1972      logo cdi

Cascade Designs, Inc. zahájila svoji činnost před 35 lety s jednoduchou myšlenkou nabízet pohodlnější spánek v přírodě. Od té doby jsme vyrostli v mateřskou firmu několika nejrespektovanějších značek v outdoorovém průmyslu. Ačkoliv se s tímto úspěchem mnohé změnilo, náš recept k jeho dosažení se nezměnil. Věříme, že výroba produktů v našich provozovnách v USA a Evropě je velmi důležitým prvkem v udržování kvality a že díky snaze překračovat očekávání našich zákazníků k nabízeným službám zůstaneme úspěšní po mnoho nadcházejících let.

Historie

SeattlePsal se rok 1971. Mamutí podnik na výrobu dopravních letadel Boeing, sídlící ve městě Seattle, oznámil největší propouštění zaměstnanců v historii podniku, na 50 000 zaměstnanců přišlo o práci. Dopad na místní populaci byl tak devastující, že dnes již ne moc slavný billboard poblíž letiště SeaTac hlásal: “Poslední, kdo odjede ze Seattlu, prosím zhasněte světlo.“ Mezi čerstvě nezaměstnanými se najednou ocitli i dva mladí inženýři Jim Lea a Neil Anderson, kteří nedočkavě dychtili po nové práci. Obrátili se na svého přítele, horolezce Johna Burroughse, aby jim vnuknul nějaké nápady. John jako horolezec věděl, že celý svět čeká na lepší podložku na spaní. Nafukovací matrace byly studené a často ucházely. Karimatky z pěny z uzavřených buněk zase nenabízely takové pohodlí. „Chtěl jsem matraci, která by byla lehká, teplá, a zároveň pohodlná“, říká John. Jim a Neil tuto jeho výzvu přijali. Jednoho dne Jim pracoval na zahradě, a když si chtěl kleknout na polštář, kterým si podložil kolena, všiml si, jak se z něj vytlačil vzduch. To byl ten okamžik záblesku. Jim si uvědomil, že pěna z otevřených buněk má tvarovou paměMt Rainier Seattleť. Nadšen tímto objevem, začal společně s Neilem pracovat na prvním prototypu „samonafukovací“ karimatky. V plánu měli vzít  pěny z otevřených buněk a vložit ji mezi dva kousky vzduchotěsné tkaniny. Pomocí starého sendvičovače natavili tkaninu a pěnu do sebe a vznikl tak vzduchotěsný sendvič. Přidali ještě ventil a první prototyp na testování byl hotov. Trvalo měsíce testování a úprav, než představili první dokonalý model.

V roce 1972 podali Jim a Neil žádost o patent a za další dva roky začali s výrobou karimatek Therm-a-Rest, prvních samonafukovacích karimatek na světě. Tito tři lidé, Jim Lea, Neil Anderson a jejich přítel horolezec John Burroughs, stanovili nový standard pohodlného spaní ve volné přírodě a dali vzniknout nové společnosti Cascade Designs Inc. Cascade Designs je soukromá rodinná společnost, která sídlí ve městě Seattle na západním pobřeží UMSR factorySA, na úpatí Skalistých hor. Pojmenovaná je po Kaskádovém pohoří (Cascade Mountain Ridge) táhnoucím se na jih od města. Je to společenství 4 firem - Thermarest - karimatky a spací systémy, MSR - vařiče, stany, sněžnice, filtry, Platypus - filtry a hydrovaky, SealLine - vodotěsné vaky a batohy. V průmyslové zóně na západním MSR factoryokraji města Seattle se rozkládají čtyři budovy a každá je výrobní halou pro jednu značku. Nejstarší hala je samozřejmě Therm-a-Rest, protože výroba karimatek byla na počátku. Novotou vonící jsou haly SealLine a Platypus. Lidé pracující v Cascade Designs jsou mladí sportovci, nadšení pro outdoorové aktivity. Vymýšlejí a vyrábí si vlastně nádobíčko pro svůj volný čas. Firmy si samy navrhují a konstruují stroje, vymýšlí nové výrobní postupy a technologie, používají pouze nejnovější materiály vyrobené v USA, nebo Evropě. Ve výrobních halách je čisto a vše září novotou. Žádné chemické pachy, všude čerstvý vzduch. Máte pocit, že jste v továrně na počítačové čipy. Zároveň také proto, že se Seattle rozkládá v nádherné přírodě a celý svět se zajímá o ekologii, uvědomují si i lidé z Cascade Designs důležitost ekologie a ochrany přírody. Materiály, které používají, jsou jednak nejmodernější hi-tech vynálezy současné doby, ale zároveň také šetrné k přírodě, neobsahující přírodě a lidem škodlivé látky, jako např. ftaláty, byfenily… Veškerá produkce pochází z dílen v USA, nebo sesterské pobočky Cascade Designs v irském Corku.

Společnost Cascade Designs tvoří čtyři značky:

THERMAREST - výrobce nejznámějších samonafukovacích a nafukovacích karimatek, spacáků a dalších doplňků pro spaní v přírodě

MSR - výrobce kempingových plynových a benzínových vařičů, stanů, sněžnic a filtrů na vodu

PLATYPUS - výrobce pitného programu zahrnující filtry a vaky na vodu, pitné láhve a cyklistické hydrobatohy

SEALLINE - výrobce speciálních vaků, tašek, pouzder a ochranných obalů na elektroniku odolných vodě


Cascade Designs

 

Psal se rok 1971. Mamutí podnik na výrobu
dopravních letadel Boeing, sídlící ve
městě Seattle, oznámil největší propouštění
zaměstnanců v historii podniku, na
50 000 zaměstnanců přišlo o práci. Dopad
na místní populaci byl tak devastující, že
dnes již ne moc slavný billboard poblíž letiště
SeaTac hlásal: “Poslední, kdo odjede
ze Seattlu, prosím zhasněte světlo.“
Mezi čerstvě nezaměstnanými se najednou
ocitli i dva mladí inženýři Jim Lea
a Neil Anderson, kteří nedočkavě dychtili
po nové práci. Obrátili se na svého přítele,
horolezce Johna Burroughse, aby jim
vnuknul nějaké nápady. John jako horolezec
věděl, že celý svět čeká na lepší
podložku na spaní. Nafukovací matrace
byly studené a často ucházely. Karimatky
z pěny z uzavřených buněk zase nenabízely
takové pohodlí. „Chtěl jsem matraci,
která by byla lehká, teplá, a zároveň pohodlná“,
říká John. Jim a Neil tuto jeho
výzvu přijali.
Jednoho dne Jim pracoval na zahradě,
a když si chtěl kleknout na polštář, kterým
si podložil kolena, všiml si, jak se z něj vytlačil
vzduch. To byl ten okamžik záblesku.
Jim si uvědomil, že pěna z otevřených
buněk má tvarovou paměť. Nadšen tímto
objevem, začal společně s Neilem pracovat
na prvním prototypu „samonafukovací“
karimatky. V plánu měli vzít kousek
pěny z otevřených buněk a vložit ji mezi
dva kousky vzduchotěsné tkaniny. Pomocí
starého sendvičovače natavili tkaninu
a pěnu do sebe a vznikl tak vzduchotěsný
sendvič. Přidali ještě ventil a první prototyp
na testování byl hotov.
.

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo