O nás

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR.  

Historie

 • Původní firma Stanislav Šilhán se začala formovat v roce 1989. Do roku 1991 pracovala v různých segmentech obchodní sféry. V témže roce došlo k ujasnění záměru a byl založen VERTICAL SPORT - Stanislav Šilhán, velkoobchodní firma zabývající se prodejem Outdoorového vybavení. Stanislav Šilhán, zakladatel firmy, dlouholetý reprezentant v horolezectví a činovník Českého horolezeckého svazu, založil velkoobchodní prodej na svých zkušenostech z extrémních výstupů na pískovcových věžích, v alpských stěnách či na himalájských velikánech a v neposlední řadě na zkušenostech z trekingových cest po Aljašce, Argentině, Indii a dalších místech světa. Na všech těchto zkušenostech založil Stanislav Šilhán výběr dodavatelů svého velkoobchodu. V firma zastupovala na našem trhu firmy Petzl, Beal, Boreal, Sigg, MSR. Postupem času se zastupované značky obměňovaly a z firmy Vertical Sport se stala samostatná, nezávislá společnost reprezentující v ČR a na Slovensku ty nejkvalitnější výrobce outdoorového a horolezeckého vybavení na světě.
 • V listopadu roku 2008 majitel společnosti Stanislav Šilhán náhle umírá a firmu přebírá manželka Renata Šilhánová, která pokračuje v činnosti a úspěšně firmu rozvíjí.
 • V roce 2011 dochází ke změně firmy na společnost s ručením omezeným Vertical Trade s.r.o.
 • V roce 2012 vzniká samostatné oddělení Work&Rescue, které se zabývá prodejem, školením a poradenstvím v oblasti bezpečnosti práce ve výškách a nad volnou hloubkou.
 • V roce 2014 otevíráme vlastní školící centrum Vertigon pro školení bezpečnosti při pracích ve výškách. 

Poskytované služby v oblasti horolezectví, turistiky a kempingu

1. Poradenství, velkoprodej a maloprodej - poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě od dalších námi zastupovaných značek.

2. Poprodejní servis - na námi dodávané výrobky se vztahuje až 3-letá záruční doba, pokud není v návodu k používání uvedeno jinak. Vyřizujeme také reklamace námi dodávaných výrobků a provádíme záruční a pozáruční opravy poškozených výrobků dle daných možností. Mimozáruční opravy a servis jsou zpoplatněny dle platného ceníku oprav.

3. Školení a semináře - poskytujeme jak teoretická, tak praktická školení produktů a technik námi zastupovaných značek. Naši kvalifikovaní instruktoři proškolí Vaše prodavače o novinkách, vysvětlí funkčnost produktů a způsob jejich používání. Provádíme také školení nových produktů firmy Petzl a nových technik s nimi souvisejících, pro instruktory lezeckých a lanových center, horolezecké kluby, atd.

Nabídka služeb pro pracovní sféru

1. Poradenský servis - odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu atd.). Popisy jednotlivých technik ochrany proti pádu (vč. grafických znázornění) při práci ve výškách a nad volnou hloubkou naleznete v katalogu PETZL WORK & RESCUE.

2. Prodej - rádi Vám prodáme výrobky značky PETZL a dalších firem, které naše společnost zastupuje a které jsou certifikovány dle platných norem ČSN EN jako OOPP pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou.

Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky, které se liší barevným provedením (černá, olivově zelená, kamufláž, bílá).

3. Poprodejní servis - provádíme vizuální periodické prohlídky (revize) OOPP v oblasti prací ve výškách a nad volnou hloubkou dle platných norem ČSN EN. Při malém množství je možné zaslat vybavení určené k prohlídce na adresu naší firmy, při větším množství přijedeme k Vám a revize provedeme na místě.

4. Školení BOZP - naši zkušení a kvalifikovaní instruktoři u Vás rádi provedou „Školení pracovníků z předpisů o zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) ve výškách a nad volnou hloubkou" dle:

 • zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce §§ 101 až 108 a zákona č. 309/2006 Sb. o zajištění BOZP
 • směrnice Evropského parlamentu č. 2001/45/ES o BOZP
 • NV č. 362/2005 Sb. včetně přílohy o způsobu organizace se zaměřením na odbornou způsobilost pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou
 • NV č. 591/2006 Sb. o požadavcích na BOZP na staveništích
 • zákona č.258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví, ve znění zákona č. 274/2003 Sb
 • NV č. 101/2005 Sb. o podrobnějších požadavcích na pracoviště a pracovní prostředí
 • platných norem ČSN EN a návodů použití pro OOPP a zařízení používané k ochraně proti pádu

5. Školení a semináře - provádíme jak teoretická, tak praktická školení produktů a technik firmy Petzl. Naši kvalifikovaní instruktoři proškolí Vaše pracovníky a techniky o novinkách, vysvětlí funkčnost produktů a způsob jejich používání. Provádíme také školení nových produktů firmy Petzl a nových technik s nimi souvisejících, pro výškové pracovníky používající OOPP, armádu, policii, hasiče, záchranáře, atd.

 

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo