Vertical - logo
Maglajz logo

Změna u produktů ASAP a ASAP LOCK

uveřejněno

15.07.2019

Na jaře 2019 proběhla nová certifikace pohyblivých zachycovačů pádu ASAP a došlo k několika změnám.

Změna u produktů ASAP a ASAP LOCK

Ve shodě s novým evropským nařízením pro OOPP byla celá řada produktů ASAP, ASAP LOCK, a ASAP’SORBER přepracována a nově certifikována. Produkty mohou vypadat stejně, ale změny se týkají slučitenosti lan, spojek a tlumičů pádu.

Zjednodušení modelové řady ASAP

Doposud byly v prodeji dva modely ASAP, jeden pouze s certifikací CE dodávaný s karabinou OK TL, a druhý s certifikacemi CE a ANSI dodávaný s karabinou OXAN TL.

Petzl ASAP

Počínaje červencem 2019 bude v prodeji pouze jediný model, dodávaný bez karabiny.

Petzl ASAP

ASAP i nadále zůstává kompatibilní s oběma karabinami OK TL (M33A TL) a OXAN TLA (M72A TLA).
ASAP LOCK zůstává beze změny
.

Zjednodušení modelové řady ASAP’SORBER

Do června 2019 bylo v prodeji pět modelů tlumiče pádu ASAP’SORBER:

  • ASAP’SORBER 20 a 40, oba certifikovány dle EN 355
  • ASAP’SORBER 20 a 40 mezinárodní verze, oba certifikovány dle ANSI Z359.13, a také dle EN 12841 a EN 353-2 pokud byly součástí systému zachycovače pádu ASAP a ASAP LOCK
  • ASAP’SORBER AXESS, certifikovaný dle ANSI Z359.13, a také dle EN 12841 a EN 353-2 pokud byl součástí systému zachycovače pádu ASAP a ASAP LOCK.

Petzl ASAPSORBER

Od začátku července 2019 budou v prodeji pouze tři modely, čímž se zjednoduší orientace v certifikaci a použití: 

  • ASAP’SORBER 20 a 40 (fyzicky identický s předchozí mezinárodní verzí)
  • ASAP’SORBER AXESS (fyzicky identický s předchozí mezinárodní verzí)

Oba tlumiče jsou certifikovány dle EN 355 a ANSI Z359.13.
ASAP’SORBER AXESS je jediný model, který zůstává určený speciálně pouze pro záchranu s kapacitou do 250kg.

Dělící příčka CAPTIV se již nedodává společně s tllumičem ASAP’SORBER. Prosím pozor: dle certifikace ANSI Z359.13 je nutné používat příčku CAPTIV.

Petzl ASAPSORBER

Starší modely pohyblivých zachycovačů pádu ASAP a ASAP LOCK budou kompatibilní s tlumičem pádu ASAP’SORBER, který bude v prodeji začátkem července 2019. Pozor ale, pokud budou použity společně, systém nebude certifikovaný pro EU.

Karabina Bm’D kompatibilní se zachycovačem pádu ASAP jako část certifikace ANSI Z359.15

Kromě současné karabiny OXAN TLA, je možné použít se zachycovačem pádu ASAP i karabinu Bm’D TLU ve shodě s certifikací ANSI Z359.15.

Petzl ASAP

Nové lano ASAP’AXIS kompatibilní s pohyblivými zachycovači pádu ASAP a ASAP LOCK dle EN 353-2

Nové nařízení OOPP požaduje, aby výrobci zajistili, že jejich produkty splní změněné normy. To je právě případ normy EN 353-2, která nyní vyžaduje přísnější testování: veškeré zachycovače pádu použité s odnímatelným tlumičem pádu, jako např. ASAP. musí splnit testy s nebo bez tlumiče pádu (rázová síla < 6kN).

Z tohoto důvodu se Petzl rozhodl vyvinout lano s integrovaným tlumičem pádu na konci lana připojeném do kotvícího bodu: the ASAP'AXIS.

Petzl ASAPAXIS

ASAP'AXIS lze používat s tlumičem ASAP’SORBER na pohyblivém zachycovači pádu ASAP a ASAP LOCK.

ASAP EN 353-2 certifikace

Petzl ASAP

Pouze lano ASAP’AXIS je kompatibilní se zachycovačem pádu ASAP dle EN 353-2.

ASAP LOCK EN 353-2 certifikace

Petzl ASAP

Jako ostatní nízkoprůtažná lana Petzl, je i lano ASAP’AXIS certifikované dle EN1891. Teoreticky ho lze používat se slaňovacími brzdami I’D nebo RIG, a lanové blokanty ASCENSION nebo BASIC… Pozor, u takového použití může pád s velkou rázovou silou aktivovat tlumič pádu a lano bude nutné předčasně vyřadit z provozu.

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo