Vertical - logo
Maglajz logo

Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl

uveřejněno

06.02.2013

Kniha o cestě, kterou urazila značka Petzl za téměř 40 let své existence.

Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl

Právě vychází kniha, která popisuje příběh značky Petzl - její historii a současnost a cestu, kterou tato firma urazila za téměř čtyřicet let své existence ve vertikálním světě.

Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl

Příběh firmy a jejího prostředí. Od prvních speleologických žebříků až k samoregulující se čelové svítilně, příběh značky Petzl to je příběh série vynálezů, které změnily přístup do vertikálního světa.

 

Dobrodružství značky Petzl začalo před téměř čtyřiceti lety a mohu říci, že tento příběh lidi zajímá. Vidím, že zakladatelé, prostředí ve kterém firma funguje a rozvíjí se, její produkty, fakt, že je to rodinná firma, její vzestup a úspěchy, to vše zvyšuje zvědavost lidí. Veliký zájem obklopující tohle všechno mě někdy zbaví slov; často dostávám otázky týkající se právě těchto témat. Při nejedné příležitosti jsem byl žádán, abych příběh značky Petzl sepsal. Proč bych se obtěžoval?…Časem, v průběhu úspěchů a výzev, jsem pochopil, že historie firmy, cesta, kterou urazila a příběh lidí, kteří si první představili, čeho by se dalo dosáhnout, nejsou pouhým staromódním rozjímáním, ale jsou to ty nejdůležitější silné stránky značky Petzl.

Paul Petzl

 

"Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl", spoluautoři Sophie Cuenot a Hervé Bodeau
Vydalo: Éditions Guérin

Nástroje, které pomohly vytvářet svět objevování hor

grigri - Michel Suhubiette

I když horolezecké vybavení nezáří často ve svitu reflektorů, představuje něco více než jen pouhé vybavení pro horolezce. Vývoj těchto pečlivě navrhovaných pomůcek svědčí o inteligenci lezců, kteří překonávají náročný terén a ztělesňuje jejich etickou volbu. Vybavení, které horolezci používají, reflektuje jejich postoj k horám.

Muži a ženy sloužící horám

Čtyřicet let hraje značka Petzl a její zakladatelé hlavní roli v historii hor. Společně se speleologií, která byla na počátku jejího odkazu – aktivita, ve které sehrál Fernand Petzl pionýrskou roli – výrobce vybavení, který prozkoumal velkou část vertikálního světa, skálu, led, sníh a temnotu. Firma také úspěšně implementovala svoje poznatky do světa záchranářů a profesionálních pracovníků ve výškách.

Rodinné dědictví a vášeň pro speleologii!

Vyprávět příběh značky Petzl znamená vyprávět příběh party jeskyňářů, kteří objevili podzemní síť galerií a chodeb a začali vymýšlet pomůcky, se kterými by tento svět mohli prozkoumat. Také je to příběh rodiny, která začala podnikat s téměř ničím a s ryzím odhodláním a důmyslností vybudovala světově proslulou firmu.

Ukázku knihy a fotografie si můžete prohlédnout

 

Knihu si můžete zakoupit

"Z hlubiny: dobrodružství zvané Petzl"  autoři Sophie Cuenot a Hervé Bodeau
Formát 23 x 23 cm - 272 pages - ve francouzštině nebo angličtině
Éditions Guérin
Cena: 35 € (včetně DPH)

 

Knihu je možné si objednat v obou jazykových verzích u prodejců zboží Petzl.

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo