Vertical - logo
Maglajz logo

Výzva ke kontrole NEWTON

uveřejněno

21.02.2012

Výzva ke kontrole hrudních připojovacích kotvících bodů postroje NEWTON.

Výzva ke kontrole NEWTON

Zachycovací postroje NEWTON: výzva ke kontrole

Výzva ke kontrole hrudních připojovacích kotvících bodů postroje NEWTON.

 

 

 

Obsah

Při pravidelné periodické prohlídce postroje NEWTON bylo objeveno nesprávně provedené bezpečnostní šití u jednoho oka hrudního kotvícího připojovacího bodu.

V rámci bezpečnosti žádá firma Petzl, aby si všichni uživatelé prohlédli bezpečnostní švy u ok hrudních připojovacích bodů u všech postrojů NEWTON.

Tato kontrola se týká všech postrojů typu NEWTON C73*** se sériovým číslem 11365*** a níže (starší)

 

Jak provést kontrolu

Kontrola je velmi jednoduchá a spočívá ve změření bezpečnostních švů na okách připojovacích bodů.

 

Pro provedení kontroly vašeho postroje NEWTON máte dvě možnosti:

1. Kontrolu si proveďte sami
Postup kontroly si stáhnete zde:            postup kontroly Petzl NEWTON

2. Kontrolu provede zástupce firmy Petzl pro vaši zemi
V tomto případě kontaktujte zástupce firmy Petzl pro vaši zemi, který vás bude informovat o dalším postupu.

Pokud postroj nevyhoví požadavkům prohlídky:
Okamžitě zastavte jeho používání a kontaktujte zástupce firmy Petzl pro vaši zemi (kontakt níže)

Jsme si plně vědomi nepříjemností, které tato výzva přináší a děkujeme vám za pochopení a vaši pomoc.

Vertical Trade s.r.o.
V Aleji 42
466 01 Jablonec nad Nisou
Česká Republika

Kontaktní osoba:  Dušan Franzke           franzke@vertical.cz

FAQ

1. Týká se to všech postrojů Petzl NEWTON?

Ano, všechny zachycovací postroje Petzl NEWTON sériových čísel: C73 **** 

2. Pokud je sériové číslo nečitelné, co by se mělo udělat?

Výzva ke kontrole se týká všech postrojů Petzl NEWTON. Nejstarší postroje Petzl NEWTON byly vyrobeny v roce 2002. Všechny produkty tedy byly vyrobeny před rokem 2012 a nejsou označeny zeleným puntíkem.

3. Jak se na tento problém přišlo?

Týkalo se to nějaké nehody, nebo události? Jaké by mohly být následky popisované chyby v bezpečnostním šití? Tento problém byl odhalem během pravidelné periodické prohlídky (revize) OOPP. Nebylo to při žádné nehodě. Následky nesprávného šití by mohly způsobit nesprávné spojení konců šňůry oka připojovacího bodu, což by mohlo ovlivnit požadavky na kvalitu dle našich požadavků.

4. Je nutné zastavit používání všech postrojů Petzl NEWTON do té doby, než bude provedena kontrola?

Jako vždy u každé prohlídky jako je tato, žádáme, aby uživatel zkontroloval své vybavení, co nejdříve je to možné.

5. Máme mnoho postrojů Petzl NEWTON v různých skupinách mezi našimi pracovníky. Zpozdí provedení kontroly jejich práci, kterou jsme naplánovali?

Podle uveřejněného postupu jsou profesionální pracovníci schopni provést si tuto jednoduchou kontrolu postroje Petzl NEWTON sami, což jim umožní pokračovat v práci s minimální prodlevou. Pokud vám to pomůže urychlit kontrolní postup, zvláště máte li mnoho postrojů ke kontrole, kontaktujte zástupce Petzl pro vaši zemi, který vám poskytne asistenci.

6. Co mám provést s novými postroji Petzl Newton, které mám na skladě/v obchodě?

Proveďte jejich kontrolu, ať už jsou nové, nebo používané, sériových čísel 11365xxxxx a níže, co nejdříve je to možné, před prodejem, nebo použitím. Postup si stáhněte.

7. Jak se všichni potencionální uživatelé dozví o kontrole tohoto produktu?

S pomocí naší mezinárodní sítě zástupců přímo informujeme distributory a prodejce na celém světě. Dále tuto informaci zveřejníme na našich internetových stránkách www.petzl.com a dalších sociálních médiích (Petzl Facebook Page a twitter@petzl). Informace butou také zveřejněny v tisku a vyvěšeny v prodejnách. Dále jsme požádali naše zástupce v jednotlivých zemích, aby kontaktovali koncové uživatele dle jejich databáze zákazníků.

8. Jakého počtu postrojů Petzl Newton se tato kontrola týká?

Z bezpečnostních důvodů jsme se rozhodli zkontrolovat všechny postroje Petzl NEWTON vyrobené od roku 2002. Proto se kontrola týká desítek tisíc postrojů.

9. U postupu kontroly uvádíte toleranci pro "chybu měření" Co to znamená?

Po obdržení informace o nalezeném chybném šití jsme stanovili minimální přijatelnou vzdálenost pro umístění švu. Měrka Petzl zahrnuje přidanou vzdálenost k tomuto minimu, a udává bezpečný rozsah pro kontrolu. Pro měření pomocí svinovacího metru, nebo posuvného měřítka (šuplery) je přidán další 1mm oproti měrce Petzl, protože tento postup přesného měření prováděného v terénu je obtížnější.

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo