Vertical - logo
Maglajz logo

VIZEN

uveřejněno

01.06.2017

Důležité informace o ochranném štítu VIZEN

VIZEN

Informace – VIZEN ochranný obličejový štít

Snížení stupně ochrany vůči vysokorychlostním odletujícím částicím.

Fakta

U ochranných štítů VIZEN výrobních čísel od 15300 do 16365 došlo v procesu výroby k různým úpravám. Jejich stupeň ochrany proti vysokorychlostním odletujícím částicím je F (45 m/s) a ne B (120 m/s), jak je uvedeno v návodu k použití. 

Štít splňuje všechny ostatní požadavky norem a certifikací uvedených v návodu k použití:

 • EN 166: individuální ochrana zraku.
 • ANSI-ISEA Z87.1-2010: Americká norma ochrany zraku a obličeje.
 • EN 170 2C-1.2: ochrana UV.
 • 1: Optická třída.
 • 8: Ochrana před zkratovým elektrickým obloukem.
 • 1: Ochrana proti elektrickému oblouku až do 4kA.
 • 0: Nejvyšší třída přenosu světla.

POZNÁMKA: tato informace se netýká očních štítů VIZIR a VIZIR SHADOW

Vysvětlení označení stupně ochrany v návodu k použití

Petzl Vizen

Umístění výrobního čísla na ochranném štítu VIZEN

Petzl Vizen

Opravná opatření

 • Všichni zákazníci, kteří si zakoupili ochranný štít, kterého se týká snížení ochrany (sériová čísla od 15300 až do 16365), mohou požadovat náhradní produkt jako součást naší 3leté záruky. V takovém případě bude výměna poskytnuta od poloviny listopadu 2017. Pokud dojde k nějakým potížím, obraťte se na oddělení péče o zákazníky vašeho distributora společnosti Petzl, Vertical Trade pro Českou a Slovenskou republiku.
 • Označení výrobků a návody k použití pro obličejové štíty VIZEN, dodané od poloviny května, budou aktualizovány tak, aby ukazovaly stupeň ochrany proti vysokorychlostním odlétávajícím částicím byl F. 
 • Výrobní proces ochranných štítů VIZEN bude upraven tak, aby zaručoval ochranu proti nárazu B pro vysokorychlostní částice. Tyto obličejové štíty budou k dispozici od poloviny listopadu 2017. 
 • Všechna prohlášení o shodě budou k dispozici ke stažení na adrese petzl.com, v části "technical information" section on the VIZEN page.

Jsme si vědomi nepříjemnosti, které tato situace může způsobit, a děkujeme Vám předem za pochopení. První a nejdůležitější prioritou značky Petzl je vždy spokojenost a bezpečnost zákazníků.

VIZEN v katalogu zboží


Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo