Vertical - logo
Maglajz logo

Vírský cepín 2015 - MČR ledolezení na rychlost

uveřejněno

17.02.2015

Cepíny NOMIC a mačky LYNX kralovaly lezení v ledu na Vírské ledové stěně v rámci MČR 2015. 

Vírský cepín 2015 - MČR ledolezení na rychlost

V sobotu 14. února 2015 se na ledové stěně ve Víru konaly závody v lezení, Vírský cepín, pořádané pod záštitou ČHS jako oficiální Mistrovství České republiky v lezení v ledu na rychlost. Naše firma, Vertical Trade, přijela podpořit závodníky v jejich výkonech nejenom cenami pro ty nejlepší, ale chtěli jsme i předvést letošní novinky značky Petzl, zejména novou kolekci alpinistických cepínů. Pro zájemce jsme měli i nějaké cepíny a mačky na vyzkoušení. Když do konce registrace zbývalo jenom pár minut a kvalifikace měla začít, bylo v místě konání pouze několik málo diváků a žádný závodník. Moderátoři vyhecovali přihlížející, aby si půjčili vybavení a zaregistrovali se. Tak se u nás stavilo několik zájemců a nadšeně se postavili pod ledovou stěnu. Tímto byla oficiálně zahájena kvalifikace. Půl hodiny před jejím ukončením se však začali objevovat zkušení závodníci a dorazili i držitelé titulu z loňského roku, Milan Dvořáček a Lucie Hrozová, kteří přivezli své trofeje, Vírské cepíny, o něž se chystali opět bojovat. Nakonec se kvalifikace účastnilo 16 mužů a 7 žen. Do finále postupovalo pouze 10 nejrychlejších mužů a 5 žen. Po dvouhodinové přestávce se začalo stmívat a nervozita vzrůstala. Trať finálového závodu se zúžila a narovnala do kolmějšího profilu, s obtížnou pasáží v posledních pěti metrech, aby pořádně prověřila všechny finalisty. Závodníci, kteří si od nás půjčili vybavení, se o své pocity dělili s ostatními a tak se během kvalifikace mezi závodníky rozkřiklo, že naše cepíny Petzl NOMIC a mačky LYNX neskutečně drží a tak byl o ně na našem stánku před zahájením finále velký zájem. Naštěstí se mačky LYNX dají snadno a rychle nastavit na každý typ obuvi. Nakonec vše dopadlo tak, že zájemci lezli v pořadí, které jim dovolovalo si mačky a cepíny navzájem půjčovat a na všechny se dostalo. Dalo by se říci, že díky tomu, ale určitě nejen díky tomu, ale i skvělým výkonům, se závodníci dostali na druhé místo v mužích a třetí v ženách.

Finále bylo skvěle organizované a o napětí nebyla nouze. Nádherně osvětlená trať lemovaná hadicemi s červenými světýlky byla pro téměř 60 diváků stojících na druhém břehu řeky dobře viditelná a skvělý výkon moderátora Slávka Matušky jenom vystupňoval atmosféru. Každý nastupující závodník zlepšil o pár vteřin čas předcházejícího a tak se výkony stupňovaly až do úplného konce, kdy Milan Dvořáček všem vyrazil dech jeho bezchybným sprintem za 24 vteřin. Tento neskutečný výkon Vírská stěna ještě nezažila. Závěrečný ceremoniál předávání cen se neobešel bez polévání šampaňským a ohňostroj na závěr všechny naladil na afterpárty, která následovala v místní hospůdce. Tam jsme už bohužel nebyli, jelikož jsme zabalili naše věci a spěchali do našeho domova v Jablonci. Příští rok si to ale určitě naplánujeme lépe a zůstaneme déle. A určitě si to naplánujte i vy. Stálo to za to. Tak za rok zase ve Víru.              

Muži Ženy
1. Milan Dvořáček 0:24:71 1. Lucka Hrozová 0:39:44
2. Rostislav Filip 0:51:95 2. Karolína Matušková 1:16:86
3. Radek Lienerth 0:52:28 3. Kristýna Trnková 1:37:87
4. Tomáš Vacek 0:52:84 4. Mária Šoltesová 1:48:40
5. Tomáš Koutský 0:59:40 5. Eva Bláhová 2:27:13
6. Jiří Zigal 0:59:70  
7. Ondřej Šenk 1:04:67  
8. Qěták 1:06:88  
9. Jiří Šebek 1:08:48  
10. Pavol Centko 1:12:43  
Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo