Vertical - logo
Maglajz logo

VAROVÁNÍ: úvazky Petzl ASPIR svévolně upravované třetí stranou

uveřejněno

25.04.2016

Horolezecké úvazky Petzl ASPIR jsou svévolně upravované třetími stranami a prodávány online. Pro uživatele představují smrtelné nebezpečí.

VAROVÁNÍ: úvazky Petzl ASPIR svévolně upravované třetí stranou

Horolezecké úvazky Petzl ASPIR jsou svévolně upravované třetími stranami a prodávány online. Pro uživatele ředstavují smrtelné nebezpečí.

Fakta
Dne 6. dubna 2016 byl Petzl upozorněn orgány, že upravované horolezecké úvazky Petzl ASPIR (C24) jsou prodávány na eBay. Tyto nové nebo mírně použité úvazky byly upraveny nezodpovědnými třetími stranami a poté uvedeny na trh. Upravené výrobky byly zabaveny a bylo požadováno okamžité zastavení prodeje na eBay, zároveň bylo zahájeno soudní řízení.
 

VAROVÁNÍ: Nebezpečí smrti!

Pás nebo nožní popruhy na upravených úvazcích ASPIR byly rozříznuty a opětovně sešity dohromady (viz. foto).

Švy na upreveném úvazku ASPIR (C24). Tyto švy se na originálním úvazku ASPIR nenachází.

Tyto technické úpravy výrazně ovlivňují pevnost úvazku, čímž ruší shodu s našimi interními předpisy a požadavkami platných norem. Zkoušky prováděné na základě zabavených úvazků ukázaly, že dodatečné šití může prasknout při malém rázu; k porušení došlo při 2 kN (200 kg), místo požadovaných 15 kN (1500 kg).

Upravené úvazky ASPIR představují vážné riziko smrti pro uživatele. Musí být ihned zničeny.

Vlastníte úvazekl ASPIR?

1. Úvazek byl zakoupen od prodejce patřícího do oficiální distribuční sítě Petzl. Potom vlastníte originální úvazek Petzl ASPIR; odpovídá příslušným normám.
2. Úvazek nebyl zakoupen v oficiální maloobchodní síti Petzl, ale z tržišť, jako je eBay:
- Proveďte prosím kontrolu pásu a nožních popruhů po celé jejich délce (viz foto); máte-li sebemenší pochybnost, pošlete nám fotografii a čekejte další pokyny (aftersales@petzl.com) nebo kontaktujte svého místního zástupce Petzl (vertical@vertical.cz pro ČR a Slovensko).
- Zjistíte li dodatečné šití, okamžitě přestaňte úvazek používat, zničte ho a informujte Petzl (aftersales@petzl.com).

Jak víte, že kupujete originální produkt Petzl?

Značkové produkty Petzl jsou prodávány výhradně prostřednictvím naší oficiální distribuce a schválené maloobchodní sítě. Tím, že koupíte vaše produkty z této sítě, dostanete záruku včetně originálních produktů Petzl. 

Úpravy osobních ochranných prostředků jsou zakázány.

Nezodpovědné úpravy provedené u těchto úvazků jsou šokující a vystavují životy uživatelů nebezpečí smrti.
Z tohoto důvodu je důležité, abychom varovali naše klienty a naši komunitu o tomto nezodpovědném jednání.
Prosíme, šiřte tuto informaci lidem kolem sebe.
Chcete-li najít distributora a prodejce ve vaší zemi, navštivte naše internetové stránky www.petzl.com oddělení DEALERS

Pro Českou republiku a Slovensko je jediným oficiálním zástupcem a distributorem značky Petzl firma Vertical Trade. Seznam prodejců naleznete na našich internetových stránkách www.petzl.cz v katalogu zboží, v sekci Naši prodejci.Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo