Vertical - logo
Maglajz logo

Týmový jezdec Vertical Sport na 1000 mil trans Czecho-Slovakia

uveřejněno

08.07.2011

Týmový jezdec Vertical Sport na 1000 mil trans Czecho-Slovakia

Vertical Sport má v právě probíhajícím nejextrémnějším závodě na území České republiky a Slovenska svého týmového jezdce, který si vede velmi dobře. Přes všechny nástrahy divoké přírody a hlavně počasí zdárně pokračuje dál a blíží se do Jizerských hor, k našemu kontrolnímu stanovišti.           
                      Průběh závodu můžete sledovat on line zde
logo trans czsk

 

 

trans czskRobert Klepl je náruživý cyklista, který má rád extrémní akce a pobyt v divoké přírodě. Je instruktorem spinningu a také se pravidelně účastní 24 hodinových cyklo maratonů. Jak sám o sobě tvrdí, není žádný super rychlý profesionál, ale rád se sveze na kole. Ve volném čase si rád zajede do Alp, nebo Dolomit, kde se toulá po kopcích a občas si vyleze i nějakou ferratu. Oblast východního Slovenska zná jako své boty, protože tam s rodinou tráví hodně volného času a první polovina trasy závodu by mu tedy neměla dělat problémy. Fyzicky je na závod připraven a materiálně ho naše firma vybavila nejnovějšími produkty renomovaných značek. Jeho nejdůležitějším cílem je lehkost a proto jsme mu vybrali superlehké a snadno sbalitelné produkty.   

1. Pohodlné spaní je pro takovou náročnou akci velmi důležité, závisí na něm to, jak rychle naberete nové síly na další cestu. Obvykle je však vybavení pro pohodlné spaní objemné a má velkou váhu. Nové produkty společnosti Cascade Designs ze série Fast&Lite jsou super lehké a malé, zároveň vám však poskytnou komfort, jaký máte doma ve své posteli.

Stan Carbon reflex 1 je nejlehčí dvouplášťový stan společnosti MSR. Disponuje pohodlným životním prostorem pro jednu osobu při zachování neuvěřitelně nízké hmotnosti. Unikátní konstrukce nabízí spoustu prostoru v interiéru a dvě rozměrné předsíňky. Stavba stanu je díky efektivní konstrukci se dvěma tyčemi s karbonových vláken dílem okamžiku. Je možné jej postavit buď jako dvouplášťový, nebo pouze s pomocí tropika a přídavné podlážky jako ultra-lehký přístřešek.

Hmotnost v plné výbavě je 1140g
Min. hmotnost: 970 g  Vodní sloupec tropika dle amerických norem: ve větru 80km/h je 1000mm (přibližně 6 000mm EU) 
Vodní sloupec podlážky: 3000mm
Rozměry: 220 x 150 cm      Výška: 90 cm 
Materiál: 20D Nylon Ripstop, zátěr Durashield (PU + silikon)
Rozměry v zabaleném stavu:  51 x 15 cm   Vnitřní rozměry:  220 x 70

Nafukovací matrace NEOAIR je novinka firmy Thermarest 2010. Revoluční převrat v technologii nafukovacích matrací. NeoAir je nejlepší volba pro každého, kdo vyžaduje nízkou hmotnost, ale nechce obětovat vysoký komfort. Konstrukce příčních komor s dělenými přepážkami zpevňuje konstrukci a snižuje vlnění matrace při zatížení. Tepelný koeficient je třikrát vyšší než u jakékoliv jiné matrace v této třídě. Díky použitým technologiím můžete matraci NeoAir nafukovat přímo, bez obav ze snížení její tepelné izolace kvůli vysrážené vlhkosti z vydechovaného vzduchu. Tuto vysoce komfortní matraci je možné sbalit do velikosti pouhé litrové láhve na vodu.

Rozměry: 51 x 183cm    Tloušťka: 6,3cm     Hmotnost:  410g    Tepelný koeficient: 2,5R    Rozměry v zabaleném stavu:  23 x 10 cm   
Materiál:  30d Nylon Ripstop

Spacák HAVEN je další novinkou značky Thermarest. Až do nedávna platilo, že chceme-li ušetřit na hmotnosti, musíme se spokojit s nižším komfortem. Revoluční systém Haven šetří potřebné dekagramy eliminací zbytečné izolační vrstvy. Mezi kvalitní karimatkou a uživatelem tak vytváří nový standard pro ultralehké pohodlí na cestách. Díky neexistenci zipů a nepotřebného materiálu se podařilo snížit hmotnost na pouhých 624 g (velikost Regular), při zachování úžasného tepelného komfortu. Povrch je z kvalitního a odolného nylonu, izolační vrstvu tvoří husí peří. Pomocí popruhů je tento systém možné připnout k jakékoliv matraci. Matraci lze také vsunout dovnitř a minimalizovat tak tepelné ztráty. Teplotní minimum je - 6 stupňů Celsia.

2. Vaření a strava jsou další důležitou veličinou při tak náročné aktivitě. Před tím, než ulehnete k zaslouženému odpočinku, je nutné doplnit potřebnou energii a pořádně se posilnit. Na cestě se určitě nebude nikdo zdržovat vařením a energii bude doplňovat za pochodu. Ráno a večer však bude důležité připravit si pořádnou teplou stravu. Co si však vzít na cestu, aby to moc nevážilo a nezabralo to hodně místa? Vzít benzínový vařič, nebo plyn? Pokud se budete pohybovat ve volné přírodě daleko od civilizace, je asi vhodnější benzínový vařič. Kdykoliv potkáte v lese lesní dělníky, můžete od nich doplnit palivo, určitě sebou budou mít motorovou pilu a kanistr s palivem. My jsme propočítali plánovaný počet dní a dobu vaření a zvolili čistší variantu vaření.

Kompaktní systém MSR REACTOR je pro tuto aktivitu přímo ideální. Je to vařič s naprosto unikátní ochranou proti větru, který nehoří plamenem, ale sálá teplo prostřednictvím profilovaného tepelného výměníku, který je trvale spojen s nádobou o obsahu 1,7 litru. Nádoba zcela zakrývá hořák a dokonale využívá sálavé teplo. Vařič obsahuje vnitřní regulátor, který vyrovnává tlak paliva a udržuje konstantní hoření. Tento systém má velmi malou spotřebu paliva při maximálním tepelném výkonu. Vařič není vhodný pro klasické vaření, ale ideální pro ohřátí vody na uvaření čaje, nebo zalití dehydrované stravy, či vločkové kaše.

Palivo: plyn        Hmotnost: 513g        Min. hmotnost: 496g         Doba varu:  1l vody -3 min   Doba hoření:    80min (kartuše 220 g)

3. Pitný režim je nepochybně jeden z nejdůležitějších faktorů. Pravidelné dodávání tekutin zabrání vyčerpání organizmu a křečím. Doplníte tělu potřebné živiny, vitamíny a minerály. Ve volné přírodě, mimo civilizace, se vám však může stát, že voda může být znečištěna. Na první pohled to nebude patrné, potíže se dostaví teprve cestou a mohou vám způsobit nepříjemné komplikace. Pro tento případ je náš jezdec vybaven lehkým filtračním systémem firmy
Platypus
– Gravity Works. Filtrační souprava obsahuje dva čtyřlitrové vaky a filtr z dutých vláken s životností až 1200 litrů vody. Nádobu stačí naplnit vodou a zavěsit. Za méně než dvě a půl minuty máme čtyři litry čisté vody. Čištění filtru se provádí zpětným chodem. Namísto dvou vaků postačí na cestu pouze jeden, druhý je součástí hydro batohu Platypus Origin 5.0. Tyto dva systémy- filtr Gravity Works a hydrovak Origin 5.0 jsou vzájemně kompatibilní a je možné je propojovat a čerpat vodu z vodního zdroje přímo do pitného vaku.

Hmotnost batohu je 474g bez hydro vaku. Hmotnost filtračního systému je 230g bez jednoho vaku.

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo