Vertical - logo
Maglajz logo

Tomáš Petreček a novinky Petzl 2016

uveřejněno

07.06.2016

Inovované modely maček IRVIS, VASAK a SARKEN pro rok 2016.

Tomáš Petreček a novinky Petzl 2016

 

Tomáš Petreček a novinky Petzl 2016

Tomáš Petreček používá vybavení značky Petzl při svých aktivitách a v letošním roce opět plánuje s Markem Holečkem expedici do Himálaje. Má pár oblíbených produktů, které se mu mnohokrát osvědčily a na které nedá dopustit. Jsou to zejména čelovky. Má jich několik, ale nejoblíbenější je NAO 2 a supersilná ULTRA RUSH. Další oblíbenou součástí jeho vybavení je ultra lehká přilba SCIROCCO, kterou měl na expedici Gasherbrum I. v minulém roce a v horách ji prakticky nesundá z hlavy. Jeho věrným parťákem v horách jsou univerzální cepíny QUARK, ale jako speciálky do ledu si nejvíce chválí cepíny NOMIC. Těm se nic nevyrovná. Jejich tvar a vyvážený poměr váhy na hlavě a rukojeti usnadňují zásek a perfektně drží v jakémkoli ledu. Všeobecně Tomáš zdůraznil, že veškeré produkty Petzl jsou velmi oblíbené právě pro svoji kvalitu materiálů a zpracování. Při těžkém nasazení v terénu vydrží mnohem více než vybavení jiných výrobců. To si vyzkoušel nejen on, ale i mnoho horských vůdců, kteří vybavení denně používají.  Nedávno navštívil naši základnu a prohlédl si, co nového Petzl chystá na letošní sezónu. Pár novinek se mu moc líbilo a chtěl by si je vyzkoušet na další expedici letos v červenci. O těch vám ale zatím nic neprozradíme. Ale stejně vám něco poodhalíme. Petzl připravil inovované modely stoupacích želez, které právě přichází na trh. Vylepšení se dočkaly modely VASAK, IRVIS a SARKEN.

Horizontální struktura těsně dosedá na podrážku obuvi, aby se zvýšila citlivost a přesnost chůze. Počet a délka hrotů je navržena tak, aby byla zaručena optimální síla a záběr na ledu, sněhu i skále. Nové jsou podložky proti nabalování sněhu ANTISNOW a dva vyměnitelné přední díly vázání (drát a plast), které jsou součástí balení.

Nová ocel, kterou Petzl na stoupací železa používá, je pečlivě selektovaná pro její charakteristické vlastnosti odolnosti a pevnosti. Díky této výjimečné kvalitě oceli jsou mačky Petzl výjimečně lehké v poměru k odolnosti a výkonu. Použití a optimalizace nových materiálů umožnila snížit jejich tloušťku a ztenčit hroty. Povrchová úprava zároveň zvýšila jejich odolnost a usnadňuje setřásání sněhu.

Novinkou je samostatný přední díl každého modelu. Máte li doma mačky do ledu např. SARKEN, můžete si zakoupením pouze předního dílu např. IRVIS jednoduše sestavit mačky pro ledovcovou turistiku a naopak. Nemusíte si pořizovat další pár speciálních maček.

Petzl Irvis 2016 Petzl Vasak 2016
IRVIS
stoupací železa s deseti hroty pro skitouring a ledovcovou turistiku. Hmotnost: 730 g      

VASAK   
klasická stoupací železa s dvanácti hroty pro alpinismus. Hmotnost: 840 g  

Petzl Sarken 2016  
SARKEN
stoupací železa pro technický alpinismus a lezení v ledu. Hmotnost: 870 g

Samostatný přední díl
Přední díl jednotlivých modelů lze zakoupit samostatně. 

 

WWW.TOMASPETRECEK.CZ

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo