Vertical - logo
Maglajz logo

TIKKA RXP

uveřejněno

18.11.2013

Technologie Reactive Lighting inovuje svítilny řady TIKKA.

TIKKA RXP

TIKKA RXP

Kompaktní výkonná svítilna s kombinovaným kuželem a senzorem REACTIVE LIGHTING.

Technologie REACTIVE LIGHTING nyní posunuje čelové svítilny řady TIKKA na vyšší úroveň. Světelný výstup a tvar kužele se automaticky upravují dle podmínek a prostředí. Senzor vyhodnocuje množství okolního světla, překážky a směr, kam se díváte a neustále přizpůsobuje množství výstupního světla a tvar kužele - reguluje poměr svícení širokoúhlé diody pro periferní vidění a osvětlení blízkého okolí s diodou, která má úzký zaostřený kužel pro daleký dosvit. Při čtení mapy vás neoslní ostré světlo, které by se odrazilo od papíru, protože senzor nastaví pouze mírné světlo, při pohybu svítíte pár metrů před sebe a senzor opět vyhodnotí podmínky a kombinuje široký kužel pro periferní vidění s úzkým kuželem pro vykreslení překážek před vámi. Pokud zvednete hlavu a svítíte do dálky a hledáte značky na stromech, nebo směr cesty, senzor přesměruje veškerou energii do úzkého kužele pro daleký dosvit a svítilna využívá maximálního výkonu. Toto neustálé regulování výkonu a tvaru kužele dle okolních podmínek umožňuje šetřit energii zdroje, čímž se prodlužuje jeho životnost.

Tikka RXP

  • Režim REACTIVE LIGHTING

Režim, ve kterém je aktivován senzor Reactive Lighting. V tomto režimu nemusíte neustále ručně přepínat intenzity svícení. Množství vydávaného světla a tvar kužele se automaticky upravují dle okolních podmínek. Výkon se pohybuje v rozmezí 2 - 215 lumenů. Nastavit si můžete tři intenzity svícení:

- MAX POWER maximální výkon
- STANDARD vyvážený poměr dosvitu a výdrže akumulátoru
- MAX AUTONOMY výdrž akumulátoru je upřednostňována

  • Režim CONSTANT LIGHTING

V tomto režimu je senzor Reactive Lighting deaktivován a svítilna svítí konstantně bez automatického měnění výkonu. Opět je možné volit ze tří intenzit svícení, jako u reaktivního svícení. Max, Standard a Max autonomy.

  • Režim červené světlo

Pro nenápadné svícení v přírodě, případně k signalizaci polohy lze použít režim červeného světla, nebo blikání.

Accu Tikka RXPSvítilna je vybavena integrovaným akumulátorem Lithium-Ion o kapacitě 1800 mAh, který se dobíjí pomocí USB kabelu přes počítač, síťový adaptér, nebo automobilovou nabíječku.

Jako příslušenství je možné dokoupit zadní panel na klasické baterie 3xAAA.
Připojením na software OS by Petzl, který je volně ke stažení, si můžete svítilnu naprogramovat podle svých potřeb.

 

 

 

Více informací o parametrech v katalogu zboží   

 

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo