Vertical - logo
Maglajz logo

Technologie karimatek Thermarest

uveřejněno

09.08.2018

Jaké jsou konstrukce karimatek Thermarest a čím se liší?

Technologie karimatek Thermarest

Thermarest je firma, která přišla jako první na světě se samonafukovací karimatkou a od té doby stále udávají směr vývoje karimatek. V nadcházejících řádcích vám zjednodušeně představíme nové technologie, které v současnosti karimatky Thermarest používají.

 


 

ThermaCapture Radiant Heat Technology je reflexní nátěr, který se nanáší na různé povrchy. Tato reflexní vrstva odráží sálavé teplo, které by bylo jinak ztraceno, zpět k tělu. Velmi lehká a tenká vrstva tak mění povrch materiálu na velmi účinný tepelný reflektor, zvyšující teplo bez navýšení hmotnosti a rozměrů, jako by tomu bylo u tradičních používaných materiálů.

KARIMATKY ŘADY NEOAIR

U této patentované aplikace se u každého modelu nafukovací matrace řady NeoAir mění počet vrstev technologie ThermaCapture, za účelem dosažení požadované tepelné izolace. V kombinaci s komorovým systémem Triangular Core Matrix zvýší jediná vrstva ThermaCapturetepelnou izolaci až o 50% a nabízí tak vynikající poměr tepelné izolace / hmotnosti u matrací NeoAir.

KARIMATKY ŘADY RIDGEREST A Z-LITE

U karimatek vyrobených z pěny z uzavřených buněk se používá jednoduchá vrstva nátěru ThermaCapture pro zvýšení účinnosti kanálků, které zachycují vzduch. Vzduch zadržený v těchto kanálcích se ohřívá teplem vyzařovaným tělem a reflexní vrstva toto teplo vrací zpět a zvyšuje tak účinnost izolace. Tepelná izolace se zvýší až o 15% a celková odolnost materiálu je také lepší.

 

SPACÍ PYTLE

U spacích pytlů je reflexní vrstva ThermaCapture nanesena na vnitřní stranu spodní textílie. Zvýší se tak tepelná izolace aniž by bylo nutné navýšit hmotnost a rozměry přidáním náplně. Díky této technologii lze vyrobit lehčí spací pytle, které si ale rychleji zahřejete - což je velké plus za chladných nocí.


Nafukovací matrace NeoAir

TRIANGULAR CORE MATRIX™

Nejpokročilejší patentovaná technologie, která snižuje ztráty tepla. Dvě vnitřní vrstvy tvoří množství trojúhelníkových komor, které zachycují vzduch a zároveň poskytují vynikající stabilitu při spaní u nejteplejších matrací Thermarest. 

   

WAVE CORE™

Wave Technology snižuje ztrátu vyzařovaného tepla za použití jedné vnitřní zvlněné vrstvy. Tato jednoduchá vrstva zdvojnásobuje tepelnou izolaci neizolované nafukovací matrace bez navýšení hmotnosti a rozměrů, zároveň je dostatečně odolná a vhodná pro třísezónní použití, stejně jako těžší a objemnější samonafukovací karimatky.

Katalog zboží


Samonafukovací karimatky

AIR FRAME™ CONSTRUCTION

Air Frame Construction je opravdu docela jednoduchá. Používá střídavě kanály pěny a vzduchu k vytvoření jakésy kostry pěny se vzduchovými kanálky. Výsledná kombinace technologií nabízí to nejlepší z obou - vysoký komfort a stlačitelnost nafukovací matrace a pohodlí, stabilitu a oporu samonafukovací karimatky.

Katalog zboží

 

PODÉLNĚ ŘEZANÁ PĚNA

Wave Technology zpomaluje ztráty vyzařovaného tepla pomocí jedné vrstvy vodorovných zvlněných kanálků. Tato základní konstrukce zdvojnásobuje tepelnou izolaci neizolované nafukovací matrace bez navýšení hmotnosti a rozměrů, zároveň je dostatečně odolná a vhodná pro třísezónní použití, stejně jako těžší a objemnější samonafukovací karimatky.

Katalog zboží

 

DIAGONÁLNĚ PERFOROVANÁ PĚNA

Průkopnická technologie Thermarest pracuje na stejném principu jako vertikálně vysekávaná pěna. Tato technologie snižuje celkovou hustotu materiálu za účelem snížení hmotnosti a zmenšení rozměrů ve sbaleném stavu. Diagonálně vyřezané kanálky pod úhlem snižují přímé, vertikální proudění vzduchu mezi zemí a horní částí matrace, což vede k lepší tepelné izolaci karimatky.

Katalog zboží

 

THERMAL FOAM

Thermal Foam je patentovanou pěnou z pevného jádra. Může vypadat jen jako pouhá pěna, ale za vývojem stojí desetiletí úzké spolupráce s dodavatelem, aby byl vyvinut základní prvek samofukovacích karimatek. Výsledná pěna je vyráběna v USA a optimalizována pro nejlepší poměr nízké hmotností, trvanlivostí a rovnoměrné opory.

Katalog zboží

 

TLAKOVÁ MAPA

Mapování tlaku zahrnuje analýzu detailních částí těla, která jsou citlivá na tlak v průběhu spánku. Zobrazí se "mapa", která představuje intenzitu tlaku v barevném spektru. Analýzou výsledků různých poloh těla během spánku napříč oběma pohlavími je možné měnit hustotu jádra matrace. Provádí se to ve zjištěných místech tak, že se mění počet výřezů v pěně.

Katalog zboží


Pěnové karimatky

 

TECHNOLOGIE RIDGEREST A Z-LITE

Tyto inovace zvyšují účinnost a komfort tradičních plochých karimatek z pěny s uzavřenými buňkami s tepelně tvarovanými kanálky. RidgeRest používá konvenční vlnový vzor a Z-Lite dodává maximální kompaktnost vzorem podložky na vajíčka. Oba vzory zadržují vzduch pod tělem, který se ohřívá vyzařovaným teplem a zvyšuje izolaci. Navíc všechny matrace RidgeRest Classic kombinují tyto výhody s konstrukcí s dvojitou hustotou, která kombinuje hustší a trvanlivější pěnu na spodní straně a měkčí a pohodlnější pěnu nahoře pro trvalý komfort.

Katalog zboží

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo