Vertical - logo
Maglajz logo

Swift RL - novinka mezi čelovkami Petzl

uveřejněno

23.10.2019

Co byste měli vědět o nové čelovce Petzl SWIFT RL.

Swift RL - novinka mezi čelovkami Petzl

Co byste měli vědět o nové čelovce Petzl SWIFT RL

S 900 lumeny světelného výkonu je SWIFT RL nejvýkonnější kompaktní čelová svítilna Petzl. Díky dvoudílnému hlavovému pásku, který drží čelovku pevně a bezpečně na hlavě, je ideální pro akční sportovní aktivity s rychlým pohybem. SWIFT RL je vybavena technologií REACTIVE LIGHTING, která automaticky upravuje jas podle potřeb uživatele.

Petzl Swift RL čelovka

 1. Je lehká a výkonná: váží pouhých 100 gramů a maximální intenzita je 900 lumenů.

 2. Kombinovaný paprsek umožňuje jasně vidět nablízko i do dálky.

 3. Je vybavena technologií REACTIVE LIGHTING, což znamená minimální nutnost manipulace. Světelný senzor automaticky upravuje jas a tvar světelného kužele, což prodlužuje životnost akumulátoru.

 4. Úroveň intenzity v nastavení MaxBurnTime v režimu REACTIVE LIGHTING poskytuje světelný tok 100 lumenů - dostatečně jasné světlo pro viditelnost na vzdálenost 35 metrů vpřed s 50 hodinnovou výdrží akumulátoru.

 5. Standardní intenzita v režimu REACTIVE LIGHTING poskytuje světelný tok 300 lumenů - dostatečně jasné světlo pro viditelnost na vzdálenost 55 metrů vpřed s výdrží akumulátoru až 40 hodin.

  Petzl SWIFT RL čelovka

 6. Úroveň intenzity MaxPower v režimu REACTIVE LIGHTING poskytuje světelný tok 900 lumenů - dostatečně jasné světlo pro viditelnost na vzdálenost 150 metrů vpřed s výdrží akumulátoru až 30 hodin, s rezervou minimálně 2 hodiny.

 7. Čelovku je možné použít i v režimu STANDARD LIGHTING jednoduchým přidržením vypínače.

 8. Dvoudílný reflexní hlavový pásek výborně a stabilně drží čelovku na hlavě při akčních sportech s rychlými pohyby. Lze ho odpojit a vyprat.

 9. SWIFT RL je jednoduchá a snadno použitelná čelovka, s jediným tlačítkem pro všechny funkce: ON/OFF, režimy svícení, intenzity a uzamčení vypínače.

 10. Tlačítko obsahuje funkci LOCK, která vám umožňuje ručně zajistit vypínač, aby se zabránilo náhodnému zapnutí v batohu, nebo uzamčení vypínače v navolené funkci.

 11. Dobíjecí lithium-ionový akumulátor s kapacitou 2350 mAh lze snadno nabíjet pomocí kabelu micro-USB. Doba nabíjení: 6 hodin.

  Petzl Swift RL čelovka

 12. SWIFT RL je vybavena pětičlánkovým indikátorem stavu akumulátoru, který vás informuje o tom, kolik energie akumulátoru zbývá při zapnutí nebo vypnutí čelovky.

 13. SWIFT RL má naklápěcí tělo svítilny oběma směry, takže ji můžete nosit na krku naklopenou vzhůru a svítit si před sebe například v mlze.

 14. Certifikace IPX4 zaručuje odolnost vůči extrémnímu počasí.

 15. SWIFT RL se vyrábí ve třech barvách: černé, oranžové a modré.

REACTIVE LIGHTING

Tato technologie vyvinutá společností Petzl poskytuje potřebnou intenzitu světla v pravý čas bez nutnosti manuálního ovládání. Fotosenzor vyhodnocuje intenzitu okolního světla a automaticky upravuje intenzitu čelovky podle toho kam se zrovna díváte. Tato technologie optimalizuje množství vydávaného světla a tím nepřímo reguluje spotřebu energie a prodlužuje životnost akumulátoru. K dispozici u všech čelových svítilen řady PERFORMANCE.

 

NAŠE ZKUŠENOSTI

Petzl Swift RL je nový model výkonné sportovní čelovky s reaktivním svícením, nahrazující model Reaktik+. Čelovka je přibližně stejně velká jako její předchůdce, avšak lehčí a mnohem výkonnější. Oproti Reaktiku+ nemá programovatelné profily přes USB a Bluetooth, což zvýšilo prostor pro baterii skoro o třetinu z 1800mAh na 2350mAh. Maximální výkon se zvýšil ze 300 lumenů na neuvěřitelných 900 lumenů. Větší akumulátor zaručuje stejnou výdrž při maximálním výkonu jako u předešlého modelu. Akumulátor se nabíjí přes klasický micro USB. Uživatelé také ocení jedno velké tlačítko na přepínání režimů (3 reaktivní a 3 standartní režimy), které je dost velké i na ovládání v rukavicích. Obecně bychom tuto čelovku užívali na delší běhy či skialpové túry. Vysoký výkon zaručuje perfektní osvícení při sjezdu či lepší orientaci v nepřehledném terénu.

 

PODROBNOSTI A PARAMETRY V KATALOGU ZBOŽÍ

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo