Vertical - logo
Maglajz logo

Stan MSR Fury

uveřejněno

01.07.2014

Lumír Drápal při svých výpravách na seakajaku kolem Norska vyzkoušel stan MSR Fury.

Stan MSR Fury

Můj stan, můj hrad …

     Ráno 14. 5 nás nemile překvapilo. Po probuzení do nového dne zjišťujeme, že spíme v obrovské kaluži. V noci malinko sprchlo a náš „expediční“ stan české značky nás dokonale zradil. Voláme výrobci co s tím, ale nedostává se nám žádné odpovědi ani pomoci …. Ten okamžik, kdy jsme s Káťou seděli zmáčklí na jedné thermarestce uprostřed privátního stanového jezírka, bych nepřál nikomu zažít. Před odjezdem na náš dvouměsíční „výlet“ mi Vertical nabízel možnost otestovat stan od MSR. V tu dobu už jsme měli stan jiné značky na cestu doma a tak jsme museli s díky odmítnout.

    „Že já vůl …..“ se mi honilo hlavou. Tady na skoro opuštěném ostrově určitě stan neseženeme. Do nejbližšího města to máme ještě dobré dva dny plavby. Kdo ví, jestli tam bude vůbec obchod, kde se dá stan pořídit. Při troše štěstí bychom si mohli dobře ozkoušený stan koupit v ČR a nechat si jej sem do Norska poslat na poštu. To nejspíš zabere také cca tři dny.

    Zvedám telefon a píšu do Verticalu, v jaké jsme situaci a zda by nebylo možné od nich nějaký dobrý stan pořídit. To co následovalo po této smsce by nás ani ve snu nenapadlo.

    Vertical zalarmoval zástupce MSR pro celou Evropu, Cascade Designs, který sídlí v Irsku, se žádostí o pomoc. Ten hned kontaktoval Norského distributora, který přislíbil, že nám stan doručí. No prostě občas to někde ještě funguje.

Pak už zbývalo jen domluvit místo doručení. VŠEM MOC PODĚKOVAT a pádlovat.

Vybrali jsme si MSR FURY.

Na výběr modelu jsme moc času neměli. První, co jsme hledali, byla pro nás odpovídající velikost stanu. Hodně často se nám stává, že přistaneme na místě, případně plovoucím pontonu, kde místa pro stavbu stanu moc není. Tudíž dvoumístný stan. V Norsku se mění počasí jako mávnutím kouzelného proutku. Je běžné, že uleháte do spacáku za bezvětří a vchodem pozorujete neuvěřitelný západ slunce nad mořem. O tři hodiny později vás ale začne klepat stan do hlavy a venku v lepším případě jen prší. Takže čtyř sezónní stan bude určitě víc než vhodný. Materiál a váhu jsme vůbec neřešili. Vsadili jsme na dlouholeté dobré zkušenosti s MSR a to se nám vyplatilo.

Ve Fury jsme strávili necelých pět týdnů. Je to můj sedmý stan a musím popravdě říct, že jsem nad míru spokojený. Člověk se sice chvíli zamyslí nad cenou cca 15 tisíc, ale nesmíme zapomenout, že se jedná o 4 sezónní expediční stan. Po pár dnech strávených uvnitř si nocležník dobře uvědomí, že jsou to dobře investované peníze.

První stavbu jsme zvládli pod pět minut a to jsme i chvíli laborovali nad tím, jak tyčky správně „nacvakat“ do karabin. Z venku stan vypadá docela malý. Když jsem poprvé vlezl úzkým vchodem dovnitř, tak jsem měl radost, jak malý kluk. Všude samá poutka, přihrádky, kapsičky a „obrovský“ prostor. Tady může člověk i bydlet. Zpočátku mi sice chvíli trvalo, než jsem si zvykl na menší vchod. Naučit se uspořádat věci v předsíňce, tak abychom mohli bez problému vařit a zároveň chodit ven, nám trvalo dva dny.  Jinak z mého pohledu není co zásadního vytknout. Je prostě vidět, že si někdo s tím stanem opravdu vyhrál.

 

Plusy

  • rychlá stavba, rychlé sbalení
  • na vnější části stanu je tolik míst k uchycení, že si podle mě poradí hravě i s hurikánem
  • rychle schnoucí materiál, po ránu stačilo jen oklepat tropiko a bylo takřka suché
  • v obytné části je spousta poutek a kapsiček, všechny na místech, kde mají být
  • vnitřní výška - nebyl problém abychom se uvnitř oba najednou převlekli
  • dobře vymyšlené odvětrávání
  • díky barvě stanu je uvnitř stále dost světla, i když je venku zamračeno

 

 Mínusy

  • malý vstup do stanu může dělat problém větším lidem, já měřím 185 cm a nějak extra mi vstup  problémy nedělal
  • předsíňka by mohla být malinko větší, člověk, tam neuskladní moc materiálu
  • v balení by to chtělo více bodců a šňůr na upevnění stanu

  Text a foto ©Lumír Drápal

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo