Vertical - logo
Maglajz logo

Sněžnice a freeride znamenají zimní svobodu pohybu

uveřejněno

10.01.2020

Sněžnice vás dostanou na zapomenutá místa, kde si můžete vychutnat přírodu sami pro sebe. Testujeme v zemi vycházejícího slunce.

Sněžnice a freeride znamenají zimní svobodu pohybu

Lyžování v prašanu poskytuje jedinečný zážitek, zaručuje maximálně lehký pohyb po měkkém, čerstvě napadaném sněhu na neupravených tratích.

sneznice msr

Víte, že pravý freeridový ráj je v Japonsku?

Zasvěcení lyžaři a snowboardisté ihned začnou snít o tunách prašanu, úžasných jízdách a sjezdech vulkánů. Průměrné sněhové srážky na severu Japonska, konkrétně na ostrově Hokkaido, dosahují okolo 16 metrů za sezónu. Kromě toho, že z nebe padají haldy sněhu, sněží téměř pořád. Za sezónu je tu zhruba 150 „prašanových“ dnů.

K tomu, abyste se dostali na ten správný kopec, potřebujete lanovku anebo sněžnice. Sněžnice vás dostanou na místa, která jsou svým prašanem doslova panenská a pocit z jízdy po něm je opravdu impozantní. Sněžnice se staly oblíbenou formou aktivit pro všechna možná dobrodružství. Volba vhodného typu sněžnic pro dané sněhové podmínky vám ušetří námahu, sníží riziko poranění dolních končetin a zvýší zážitek z pohybu v zimní přírodě.

sneznice msr

Sherpas Ride je zájmová společnost, která organizuje Freeride lyžařské/snowboardové kempy na Hokkaidu a měla možnost otestovat naše sněžnice MSR.

sneznice msr

Sněžnice MSR

Zde vám přinášíme jejich hodnocení po japonském testování. Sněžnice MSR na Hokkaido alias jak si počínají v super hlubokém sněhu. 

"Na úvod je potřeba poznamenat, že většina klientů používá sněžnice na našich tripech poprvé v životě. V mém případě to bylo podruhé. Vzhledem k tomuto faktu je potřeba zmínit, že jsou všechny MSR sněžnice absolutně perfektní, co se do jednoduchosti používání týče, tzv."ready to use".

V podstatě nikomu během celé sezóny nebylo potřeba vysvětlovat, kudy do nich, nikomu nepadaly a co má paměť sahá ani nikdo žádný pásek nezničil. Sněžnice se hojně využívaly, několikanásobně zdolaly pro nás slavný Yotei a i další vrcholky v okolí. Při jízdě dolů se vždycky snadno přidělaly na batoh a jelo se. Nutno podotknout, že nandávaní v závěji ultra lehkého japonského prašanu bylo občasným oříškem, nicméně vždy se dřív nebo později zadařilo a šlapalo se dál.

Pokud je opravdu hluboký sníh, řekl bych, že je chůze na sněžnicích mírně náročnější, než-li na skialpech s pásy. Jakmile se ale stoupalo po umrzlém a ufoukaném sněhu, měly sněžnice výrazně navrch. Nejhorším terénem pro sněžnice byla rozhodně krusta, kterou se propadalo.

V Japonsku nám chybělo srovnání s jiným typem sněžnic, ale po všech stránkách nám MSR sněžnice přijdou velmi kvalitní, ne moc těžké a velmi jednoduché na používání.

Dostali jsme se díky nim na zapomenutá místa, kde jsme si vychutnali neskutečné sjezdy, které se s těmi od lanovky srovnávat rozhodně nedají. Myslím, že přiložené fotky hovoří za vše."


sneznice msr

 

V případě, že se chcete dozvědet víc o freeride v Japonsku navštivte stránky www.sherpasride.com

sneznice msr

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo