Vertical - logo
Maglajz logo

Petzl Volta - lano profesionálů

uveřejněno

12.11.2019

Lano, které má nízkou hmotnost pro elitní lezce, maximální trvanlivost pro horské vůdce a vynikající vlastnosti v každém počasí.

Petzl Volta - lano profesionálů

Představujeme Vám naše nejvýkonnější lano - Petzl Volta.

VOLTA 9.2 má velmi nízkou hmotnost, potřebnou pro elitní lezce v těžkých cestách, má neuvěřitelně dlouhou životnost a nemění své vlastnosti ani v těch nejhorších podmínkách. Díky úpravě EverFlex, která chrání jádro i oplet zůstává lano stále krásně měkké a vláčné po celou dobu životnosti. Je certifikované jako jednoduché, dvojité i poloviční a můžete s ním tedy lézt na skalkách, v bigwallech, na ledech, nebo mixových alpských cestách. Volta má průměr 9,2 milimetrů a super nízkou hmotnost (55 gramů/metr). Naše testovací lano máme už čtyři roky, prošlo náročným testováním na horolezeckých stěnách, při horolezeckých kurzech, na našich školeních, víkendových lezeních. Moc jsme ho nešetřili a půjčovali zájemcům o vyzkoušení. Když se vám lano dostane do ruky, vůbec nepoznáte, kolik toho má za sebou a jak je staré. Pravda oplet trochu zchlupatěl a barva ztmavla, ale lano zůstalo měkké a vláčné jako na začátku a manipulace s ním je stále vynikající. Oplet se ani nehne a nemá žádné boule ani posun vůči jádru.

Petzl Volta

A co na lano říká profesionál?

Ján Kořínek pracuje jako doktor u vrtulníkové záchranné zdravotní služby ve Vysokých Tatrách a zároveň je profesionální horský vůdce UIAGM, který doprovází klienty na horské štíty Vysokých Tater. Své vybavení používá intenzivně každý den ve všech možných povětrnostních podmínkách. Jak se mu naše lano osvědčilo? To Vám řekne on sám.

Petzl Volta

Lano Petzl Volta 9,2 mm som si kúpil v roku 2015, ešte v čase, keď som bol ašpirant na medzinárodného horského vodcu UIAGM. V tom čase sme mali pred sebou kurz skalného lezenia v Dolomitoch v oblasti Sella. Zaujala ma vtedy predovšetkým jeho nízka váha 55g/m a slubovaná Duratec Treatment úprava, ktorá mala zabezpečiť jeho vodeodolnosť. To bolo u mňa to, prečo som sa rozhodol pre kúpu lana Volta. Hneď ako som lano rozbalil a chytil do ruky, zaujala ma ako prvá vec jeho mäkkosť. Everflex úprava je zodpovedná za jeho vynikajúcu ovládateľnosť a kompaktnosť počas celej doby životnosti lana. Volta ma v Dolomitoch nesklamala ...

Lano som následne začal používať čoraz častejšie aj doma v Tatrách, na Vidlovom hrebeni, kde je nutné počas horolezeckej túry párkrát zlaniť. Tu som ocenil to, že Volta sa ani pri zlaňovaní z takzvanej “vianočky” nemotá a nerobia sa na nej kadejaké zvláštne uzly ako na väčšine lán, ktoré som dovtedy používal.

Petzl Volta

Prišla zima a tú sezónu 2015/2016 sa Tatry zmenili na malé Chamonix. Ľadu a snehoľadu v každom žliabku, kam si zarúbal čakanom. Proste “magnific “. Vodeodolnosť Volty je jasná, ale ďalšia super vec je, že pri striedaní sa na prvom konci a menení pomôcok na doberanie a istenie, či je to používanie Reversa alebo polovičného lodného uzla, sa Volta proste nekrúti !!!

Petzl Volta


"Ale najviac sa lano páči mojej žene a deckám :)"

Petzl Volta


Text a foto poskytl Ján Kořínek @Korienokguide

FaceBook https://www.facebook.com/jan.korinek.56

Instagram https://www.instagram.com/korienokguide/

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo