Vertical - logo
Maglajz logo

Petzl Spirit Express

uveřejněno

28.01.2013

Nejznámější expreska Petzl Spirit se po dlouhé době dočkala inovace.

Petzl Spirit Express

SPIRIT EXPRESS

Expreska pro sportovní lezení

SPIRIT EXPRESS umožňuje snadnější zapínání při sportovním lezení. Váží pouhých 100 g a má univerzální použití jak na skalkách, tak při při delších sportovních cestách. Na straně, která přijde zapnout do postupového jištění, je karabina SPIRIT s rovnou západkou a na straně pro lano je opatřena prohnutou západkou, která usnadňuje zapnutí lana. Horní karabina s rovnou západkou má zámek KeyLock a speciálně tvarovaný nos, který umožňuje hladké zapnutí a odepnutí karabiny z jistícího bodu. Dolní karabina je zajištěna chráničem STRING, který chrání popruh expresky a udržuje karabinu ve správné poloze pro zapnutí lana. Z bezpečnostních důvodů není chránič STRING na karabině s rovnou západkou, která se zapíná do kotvícího bodu (mohlo by dojít ke vzpříčení karabiny a jejímu odepnutí, nebo prasknutí v případě pádu). Díky novému ergonomickému tvaru popruhu se expreska dobře uchopuje a výborně se s ní minipuluje při lezení.

Popis:

Materiál: slitina hliníku, popruh polyester (Dyneema), STRING pryž

Certifikace:
- CE EN 12275 type B, UIAA (karabiny)

- CE EN 566, UIAA (expresky)
Made in: FR

Hmotnost: 93 g / 100 g
Karabina SPIRIT:
Hlavní podélná osa: 23 kN
Otevřená západka: 9 kN
Příčná osa: 8 kN
Světlost západky: 21 mm

EXPRESKA popruh:
Délka: 12 cm / 17 cm
strength: 22kN

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo