Vertical - logo
Maglajz logo

Petzl RocTrip 2011 - Průvodce

uveřejněno

08.08.2011

Poloha lezeckých oblastí v Getu je jednoduchá. Po příjezdu do údolí řeky Getu najdete pět sportovních lezeckých oblastí Zóny A na levém břehu řeky (směrem po proudu řeky). Na pravém břehu přibližně ve stejné úrovni najdete Zónu B se šesti sportovními oblastmi a dva sektory pro více délkové lezení. Zóna C se nachází na konci dlážděné cesty uvnitř parku. Zde naleznete oblouk Big Arch a cesty v sektoru, který obsahuje šest oblastí sportovního lezení a šest cest pro vícedélkové lezení.

 Cesty podle obtížnosti: 

 
- 7 cest stupně 4,
- 22 cest stupně 5,
- 100 cest stupně 6,
- 83 cest stupně 7,
- 8 cest stupně 8,
- 1 cesta stupně 9 - 9 projekt.

 

 

ZÓNA A

Oblast na levém břehu řeky Getu (na straně cesty). Nalézají se zde stěny, které jsou nejblíže cestě a je to také jedna z nejhezčích oblastí v Gétû.

-Fish Crack (+ Secret Garden). Nachází se nad opuštěnou, ale stále ještě neporušenou vesnicí s bambusovou farmou. Jedná se o 35m vysokou kolmou stěnu nádherného oranžového vápence, na které jsou převážně cesty obtížnosti 6c až 7c. Na úpatí stěny objevíte poetické a fylozofické rytiny a malby, které dodávají oblasti zvláštní energii. Prosím buďte opatrní a chraňte je. 18 cest obtížnosti 6b až 8a.

-Left of Red. Jedna z prvních osazených stěn z roku 2008 průvodcem Olivierem Balmou (muž, který objevil lezení v Gétû) a čínskými studenty z CMDI (Čínský institut rozvoje hor). Na stěně se nachází cesty obtížnosti 6a/6a+ s lehčími na levo a těžšími na pravé straně. Podle Oliviera je tam ještě spoustu místa pro nové projekty.

-WaWan's Cave. Tato malá, dobře osvětlená jeskyně v několika barevných odstínech, byla věnována ‘KOB’, král Baijo. Nachází se uprostřed terasových rýžových polí (prosím respektujte pole), WaWan’s Cave má velmi převislé cesty v levé části, které však nejsou super obtížné díky neporušeným strukturám. V pravé části je převislá stěna plná chytů na stisk - jiný styl, který není o moc lehčí. Celkem je zde devět cest obtížnosti 6b až 7b+, maximálně na 12 expresek.

-Rastaman Crack. Stěna vytvořená Stéphane Hussonem, který v ní strávil patnáct dní plných osamění a záhad. Každý večer nám jeho úsměv na tváři dával tušit, že se tam děje něco zvláštního. Rastaman Crack má devět cest mezi 5c+ až 6c+ na převislé, strukturované skále, která byla stvořena rukama Rasty a jeho sluhů. Je to malý skvost, který by neměl být vynechán.

-Oliver's Crack. Pouhých 50 metrů od silnice se nachází 30metrů vysoká výšina, která nedávala spát  představivosti Oliviera Blama. Stěnu odjistil už v roce 2008 s 12 cestami mezi 6b až 7c, mnoho z těchto cest hrdě nese ocenění třemi hvězdičkami. Tato stěna, která je směsí Fish Crack (více struktury) a WaWan’s Cave (docela převislá), slibuje pár pěkných pokusů před zraky udivených zírajících místních obyvatel procházejích kolem po cestě.

 

ZÓNA B

Abyste se dostali do Zóny B, musíte překročit řeku a vydat se po pěšině asi 15 minut (ó můj bože!), než se dostanete k velkým stěnám Pussa Yan a CMDI Wall. Milovníci vícedélkového lezení - to je vaše místo. A jestli to pro vás není to pravé ořechové, nezoufejte, je tady toho ještě víc!

-Pussa Yan. Pussa Yan doslova znamená "Matka nejvyššího ochránce". Tuto asi 120metrů vysokou, převislou oranžovou stěnu pojmenovali místní vesničané inspirovaní jejím ochranným vzezřením. V dubnu roku 2011 zde Daniel Dulac a Jean-Luc Jeunet otevřeli šesti délkovou cestu nazvanou Le Casse-Tête Chinois (6c/7a) a není pochyb, že brzy přibudou další.

-White Cliff. Nachází se na úpatí CMDI Wall, je to převislá malá stěnka plná kapes a stisků, která byla odjištěná Olivierem Balmou a jeho studenty. Je na ní 12 překrásných a inspirujících cest od 5c až po 7a.

-CMDI Wall. Pět 150 až 200 metrových vícedélkových cest od čtyř do sedmi délek obtížnosti mezi 5c až 7b+. Tato obrovská stěna je zasvěcena škole čínských horských vůdců (CMDI), která byla spoluzaložena a vedena Olivierem Balmou. Daniel Dulac zde opět zanechal svoje stopy a bude zajímavé poslouchat co řeknou ti, kdo vyzkouší jeho Captain Hook.

-CMDI cracks. Tři sportovní oblasti mají dohromady deset cest silně strukturované šedé skály, která je občas trochu zarostlá. Tento kout, který má ještě spoustu potenciálu, je místo, na kterém RocTripeři získají úplně jinou perspektivu místa.

-Banyiang's Cave. Tato jeskyně se nachází nad vesnicí Banyiang a s 19 cestami mezi 6c až 8b+ patří mezi dvě mekky hardcorového lezení v Zóně B. Místními je také nazývána Devil’s Cave a koncentrací cest mezi 7+ až 8+ nabudete dojem, že jste potkali samotného ďábla. Očekávejte rozličnost materiálu a skvělou atmosféru.

-Lazy Dragon's Cave. Jenom pár kroků z vesnice Gétû je poslední sektor Zóny B, v místě, kde se řeka Gétû ztrácí pod zem, na vás čeká bonus. Na pravém břehu řeky je převislá hladká stěna plná bílých dutin, na které je devět cest a některé velmi technické variace obtížnosti 7a až 8b, to vše obklopené atmosférou obrovské jeskyně. Tato stěna byla otevřena španělským týmem Daniho Andrady, Toniho Arbonès, Andonyho Pereze a Olivera Lavoisey. Na levém břehu Jean-Luc Jeunet a mezinárodní tým lezců objevil převislý, dobře osvětlený sektor s cestami střední obtížnosti převážně 6c až 7a.

 

ZÓNA C - BIG ARCH

Tato zóna je zlatým hřebem celé show. Pro ty z vás, kteří pořád ještě nejste po tom všem čtení přesvědčeni o totální nádheře Gétû. Tato oblast určitě přesvedčí i ty největší skeptiky: zcela určitě by mohla být označena jako "chrám lezení". Nachází se uvnitř národního parku a samotný Big Arch se satelitními sektory obsahuje 120 cest obtížnosti od  5c po 9a, mnoho z nich je doposud nedotčených. Jedinečná atmosféra a hodně exponovaných míst je zaručeno ve všechstupních obtížnosti.

-Flag. Podél cesty s prehistorickými umělými chyty Andy Long a Gavin Simonds společně s Marcosem Costou postavili čtyři dlouhé, chutné cesty: průměrná obtížnost 6b+.

-Buddha Cave. Jedenáct obtížných, omračujících, nádherných cest mezi 7a+ až 8c se nachází u obou vstupů do jeskyně. Pozor, ať neshodíte úlomky skály na zářící sochu Buddhy.

-School Time. Před vstupem do Big Arch najdete šest cest na šedé, krásně strukturované plotně, která si určitě zamilují šestkový lezci.

-Big Arch levá strana. Uvnitř tunelu najdete několik cest směrem od ústí k východu, které jsou po zvláštních, bílých, trochu drolivých  otvorech. Lezení v oblouku Big Arch nabízí jedinečnou atmosféru a úžasné lezení, technické a zároveň fyzicky náročné. Ti z vás, kdo zůstanou v klidu, když jsou chyty nejisté, to budou milovat. 20 cest od 5c do 9a!

-Big Arch pravá strana. Na opačné straně oblouku směrem od východu k ústí je zcela nový sektor lezení ve všech stupních obtížnosti na skále, která je naprosto skvělá. Zcela určitě si musíte vyzkoušet tuto část. 22 cets od 6a po 8a.

-Big Arch dlouhé cesty. Aniž bychom vás chtěli svést z cesty, můžeme bezpečně říct, že Gétû je čínská definice pro: Ú Ž A S N Ý. Šest obtížných, dokonce můžete říct extrémních, vícedélkových cest, některé z nich nejrozmanitější a nejobtížnější na světě, všechny mistrovská díla vytvořená opravdovými virtuosy:

  • Nihao Wokepa! (4 délky až 8a)  Toni Arbonès a Marcos Costa
  • Corazon de Ensueno (7 délek až 8b+) Daniel Andrada
  • Lost in Translation (4 délky až 8a) Stéphanie Bodet a Arnaud Petit
  • The Brazilian Fuse (4 délky až 7b) Yann Ghesquier a Tom Collet
  • Dos Forasteros en la Selva (4 délky až 6c+) Andony Perez a Oliver Lavoisey
  • La Voie du Milieu (8 délek až 8b+) Daniel Dulac

 
 

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo