Vertical - logo
Maglajz logo

Petzl partnerem Štefánik Trail 2016

uveřejněno

02.05.2016

Petzl svým partnerstvím v letošním roce opět pokračuje v podpoře jedinečného ultra maratonu Štefánik Trail 140. 

Petzl partnerem Štefánik Trail 2016

Petzl Stefanik trail

Petzl Stefanik Trail 

Ultra maraton s příběhem a historií

Příběh Štefánika a jeho zachránců - pochod v boji o přežití

MRS

6. listopad 1915, Srbsko, Aleksandrovac; pplk. M.R. Štefánik, pilot francouzské armády společně se srbskými vojenskými jednotkami a civilním obyvatelstvem ustupuje před nepřátelskými vojsky. Je nucen zapálit poškozené letadlo a vydat se na pochod srbskými a albánskými horami směrem na Jadranské pobřeží. 

Pochoduje se svým mechanikem a oddaným přítelem Michaelem Bourdonem přes městečka a srbský venkov, po silnicích a horách, trasou dlouhou cca 120 km. 

Štefánikův 7-denní pochod o přežití: Aleksandrovac, Brus, Jankova KlisuraBlac, Barbatovac, Kuršumlja, Stankov, Banja, Dubnica, Priština + 8 km.

Během pochodu na cestě do Prištiny musí Štefánik se svými přáteli bojovat o holý život, když je v horách přepadnou bandité. 

Po sedmi dnech pochodu odvážejí Štefánika s obnoveným vnitřním zraněním vlakem do Kosovské Mitrovice, odkud je převezen krátkým letem do obce Prizren. 

V Prištině se jeden z nejlepších francouzských pilotů kpt. Paulhan přihlásí, aby zachránil přítele, který je ve velmi vážném stavu. Vzlétly v husté mlze a vydali se na velmi riskantní let více než 200 km (asi 3.5 hodin) přes hory a přes údolí Bieli Drin, jen 200 m široké! 

K smrti vysílený Štefánik s vnitřním zraněním způsobeným při přistání letadla před týdnem v Aleksandrovac, vykašlávající krev ze žaludku, částečně pomáhá s navigací stroje. 

Před příletem do albánského pobřežního města Valoni zahájí protivzdušná obarana palbu na Štefánikovo letadlo v domnění, že pálí na nepřátelský stroj. Paulhan a Štefanik jsou nuceni nouzově přistát v přilehlých bažinách. 

Když vojáci zjistí, že jde o Štefánika, umožní jeho okamžitý přesun do Říma, kde se v nemocnici zotavuje ze zranění. 

Po relativně krátkém pobytu v Římě se Štefánik vydává do Paříže, kde se seznamuje s E. Benešem. Štefánik je zván na setkání a večírky do salonů vyšší společnosti a otevírá do této společnosti dveře Benešovi i Masarykovi. Zde má možnost více než kdykoliv předtím ovlivňovat francouzské politické a světové diplomatické kruhy a prosazovat svou strategii, na jejímž konci je vznik společného státu Čechů a Slováků v nové poválečné Evropě.


Běh STEFANIK TRAIL jsou 2 paralelní závody kategorií ULTRA JEDNOTLIVCI / ŠTAFETY (minimálně 4 – maximálně 7 členů) po hřebeni Malých Karpat – Štefánikovej magistrále.

TERMÍN KONÁNÍ: 10.-11.6.2016

START: Bradlo, Chata Bradlo, mohyla M.R. Štefánika 

CÍL: Bratislava, socha M.R. Štefánika, náměstí M.R. Štefánika

Trasa dlouhá 140 resp. 144 kilometrů kopíruje převážně červenou turistickou značku podél celé délky Štefánikovy magistrály s výjimkou 3 krátkých odboček na místa občerstvovacích stanic přístupných podpůrným vozidlům, běžcům  úseku Biely križ - Spariská, aby se vyhnula asfaltovému úseku Štefánikovej magistrály, úseku "Pod Chlumci-Sněženka-Kamzík", a úseku povinného pro ultra běžce s odbočkou na modrou turistickou značku s výstupem na vrch Vysoká.


Oficiální stránky Štefánik Trail 140:         www.stefaniktrail.sk


Galerie fotografií loňského ročníku Štefánik Trail 2015.

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo