Vertical - logo
Maglajz logo

Petzl ice climbing ve Víru

uveřejněno

11.02.2012

V sobotu 19.2. jsme na ledové stěně Vír organizovali akci lezení v ledu s vybavením Petzl.

Petzl ice climbing ve Víru

Díky obětavé práci kluků z firmy ADREX, kteří uměle zaledovávají skály u řeky Svratky pod hrází ve vesničce Vír, jsme mohli minulou sobotu 19.2. zorganizovat lezení v ledu s vybavením Petzl. Přivezli jsme toho spoustu, cepíny Quark, Nomic a Ergo, mačky Lynx, Dart a Dartwin, přilby a úvazky. Navíc jen tak pro porovnání, aby byl vidět pokrok, i několik starších modelů Quark Ergo a první Quarky, dokonce jeden Axar a starší model prvních Sarkenů. Celkem jsme měli asi 16 párů maček, 17 párů cepínů, 20 přileb a úvazků. Počasí bylo celkem obstojné, žádné srážky, teplota kolem nuly a led trochu měkčí. Zájem byl obrovský a tak všechno vybavení co jsme měli, bylo brzy v permanentním pPetzl ice climbingoužívání a střídalo uživatele. Jakmile někdo něco vrátil, ihned se našel někdo jiný, kdo měl zájem. Přijelo spoustu lidí, kteří lezení v ledu v životě nezkoušeli a měli jen obyčejné tenisky. I tak jsme se jim snažili vyjít vstřít a pokoušeli se mačky s rychloupínacím vázáním namontovat a pomocí lepící pásky připevnit i na obyčejnou obuv. Docela se nám to dařilo a tak myslím, že všichni byli spokojení. Letos se díky velkým mrazům podařilo nastříkat zajímavý led, jaký ve Víru ještě nikdy předtím nebyl. Rozstřikovaná voda rychle mrzla a tak se led hromadil více na vrcholu a vytvořil jakési květáky se spoustou krápníků. Stovka návštěvníků, kteří si vybavení půjčovali a zkoušeli, si nejvíce oblíbila mačky Lynx a cepíny Nomic. Většina odborníků lezců se shodla, že Erga jsou super na mixy, převislé ledy, nebo právě ty "květáky", ale v kolmých to s nimi nejde. Nejuniverzálnější jsou Nomiky - výborné zbraně na ledy, mixy, dry tool. Mají výborný úchop, perfektní zásek a jsou ideálně vyvážené. Quarky jsou řešení pro ty, kdo provozují alpinismus i lezení v ledu a chtějí univerzální stavebnicovou zbraň pro všechno. Shodli jsme se i na tom, že staré Quarky jsou trochu těžší, ale stejně je to s nimi pořád super lezení - jsou výborně vyvážené a ta hmota navíc je v hlavě (nejde do zápěstí) a při záseku dost pomáhá. Doufám, že všichni, kdo přijeli, si to užili stejně jako my a závěrem patří velké poděkování klukům z ADREX týmu za to, že pro všechny nadšence lezení v ledu každoročně připravují jejich ledovou stěnu. Věřím, že příští rok opět připravíme nějakou skvělou akci a že přivezeme zase nějaké zajímavé novinky ...         
                                                                                           Martin Turek a Roman Čejka    Vertical Trade tým

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo