Vertical - logo
Maglajz logo

PETZL - Grigri 2

uveřejněno

08.03.2011

Nový jistící prostředek s asistovaným bržděním.

PETZL - Grigri 2

Pod každým skvělým práskem stojí skvělý jistič.
Grigri 2 napomáhá jističi přesně spolupracovat s lezcem.
Grigri 2
Lezec, jakékoliv úrovně, se potřebuje koncentrovat na své pohyby a rytmus. Činnost jističe by ho neměla rušit v jeho postupu: když zrychlí pohyb, nabírá lano pro zapnutí expresky, atd.

Konstrukce Grigri 2 jištění usnadňuje. Technika je stejná jako standardní technika jištění s jakoukoliv jinou pomůckou, asistované brždění umožňuje zachycení pádu.

Nové Grigri 2 staví na úspěchu prvního Grigri, které napomohlo revoluci sportovního lezení za posledních 20 let. Kromě toho, že je menší a lehčí, je tato nová verze konstruována pro tenčí lana, která současní lezci čímdál častěji a s oblibou používají. Nová progresivní funkce vačky také usnadňuje spouštění lezce.


Hlavní klady a nové prvky

Grigri 2Pro jednoduchá lana průměru 8,9 až 11 mm
Nové Grigri 2 je možné používat se všemi typy jednoduchých dynamických lan. Ať už stavíte novou cestu na tlustém laně, nebo se chystáte vytáhnout těžkou cestu onsight na supertenkém laně, grigri bude vždy skvěle fungovat.

Grigri 2Progresivní kontrola slanění
Nový systém progresivní kontroly slanění u Grigri 2 je speciálně konstruován, aby poskytl plynulejší regulaci - přibližně ve střední pozici páčky je fáze citlivější kontroly prokluzu lana.


Grigri 2O 20% lehčí a 25% menší
Váží 185 gramů a je viditelně menší oproti starší verzi, na vaší příští lezecké výpravě nebudete muset dvakrát přemýšlet o váze vašeho batohu.
Více informací naleznete v katalogu zboží.

Podrobné informace o používání GRIGRI 2 zde

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo