Vertical - logo
Maglajz logo

Novinky Petzl PRO 21

uveřejněno

13.11.2020

Stručný přehled nejdůležitějších novinek pro práce ve výškách a záchranu Petzl pro rok 2021 již teď na našich stránkách.

Novinky Petzl PRO 21

Představujeme vám několik zajímavých novinek Petzl, určených pro práce ve výškách a záchranné složky, které budou uvedeny na trh v roce 2021. Datum uvedení na trh je uveden u každého produktu zvlášť. Na konci článku naleznete odkaz na ztažení celého katalogu Petzl PRO 21, kde naleznete všechny novinky i stávající produkty.

Petzl Pro 21 novinky

Kladky SPIN

Uvedení na trh: duben 2021

Kladky řady SPIN jsou vysoce účinné kladky s integrovaným otočným závěsem. Všechny tři modely lze otevírat i když jsou připojeny do kotvícího bodu. Všechny tři modely lze otevírat i když jsou připojeny do kotvícího bodu. Otočný závěs usnadňuje manipulaci, umožňuje orientaci kotouče kladky pod zatížením a přímé připojení karabin, lan nebo smyček. Jednotlivé modely se liší funkcemi pro jejich specifické použití.

SPIN L1 je konstruována pro sestavování kladkostrojů, systémů přesměrování nebo přelanění, s ohledem na maximální jednoduchost použití. Kladka velkého průměru uložená v zapouzdřených kuličkových ložiscích jí dodává vynikající účinnost. Otočný závěs usnadňuje manipulaci, umožňuje orientaci kotouče kladky pod zatížením a přímé připojení karabin, lan nebo smyček.

SPIN L2 je dvojitá kladka navržena pro maximální jednoduchost při sestavování kladkostrojů nebo přelanění. Dva paralelně uložené kotouče a pomocný připojovací bod umožňují použití kladky v různě složitých kladkostrojích. Kladky velkého průměru uložené v zapouzdřených kuličkových ložiscích zajišťují vynikající účinnost.

SPIN L1D je konstruována pro použití ve spojení se slaňovacím zařízením pro maximální jednoduchost při manipulaci s těžkými břemeny. Fazetová kladka se otáčí pouze v jednom směru, poskytuje vynikající účinnost při vytahování a její třecí zóny usnadňují spouštění těžkých břemen.

Petzl Eject

Chránič kambia EJECT

Uvedení na trh: duben 2021

EJECT je kotvící spojovací prostředek - chránič kambia, určený pro arboristiku. Umožňuje instalaci zavěšeného lana aniž by došlo k poškození kůry stromu i v úzkých vidlicích. Umožňuje několik způsobů použití na jedné, nebo dvou větvích, má nastavovací segment, který umožní přesné nastavení popruhu. Výstupy po laně a práce v koruně stromu je optimalizována díky vysoce výkonné kladce umožňující hladké klouzání lana v kotvícím bodu. Součástí je i stahovací kulička, pomocí které lze systém snadno stáhnout ze země.

Petzl Eject

Kotvící desky PAW

Uvedení na trh: leden 2021 

Kotvící deska PAW se vyrábí ve třech velikostech a umožňuje organizaci pracovního stanoviště a instalaci složených kotvících systémů. Provedení otvoru umožňuje provlečení lan nebo smyček pro přímé připojení. Je vyrobena z kovaného hliníku a nabízí vynikající poměr pevnosti a hmotnosti.

Petzl Paw

Kotvící smyčky WIRE STROP

Uvedení na trh: duben 2021 

WIRE STROP je kotvící smyčka z pozinkované oceli o průměru 6,5 mm, se dvěma zakončeními různých velikostí. Nabízí několik možností použití: přímo zavěšená do kotvícího bodu, nebo nebo kolem vhodné konstrukce. Plastový kryt pomáhá udržovat spojku ve správné poloze a usnadňuje připojení. Vyrábí se v pěti délkách (50, 100, 150, 200 a 300 cm).

Petzl Wire Strop

Transportní tašky DUFFEL 85 a DUFFEL 65

Uvedení na trh: leden 2021

DUFFEL je praktická ergonomická taška o objemu 65 a 85 litrů, která je navržena k přepravě několika způsoby. Zadní a ramenní popruhy jsou polstrované pro pohodlí při použití jako batoh. Má velký vstupní otvor, který umožňuje snadný přístup k vybavení, dvě kapsy ve vnitřní klopě a velkou boční kapsu na přilbu nebo obuv. Velká průhledná plocha umožňuje rychlou identifikaci vaku. Taška je vyrobena z vysoce podolné TPU textílie pro intenzivní používání.

Petzl Duffle

Čelová svítilna DUO RL

Uvedení na trh: březen 2021

Dobíjecí čelová svítilna DUO RL je určená pro technickou záchranu a pracovní stanoviště. Její světelný výstup je 3000 lumenů. Díky technologii REACTIVE LIGHTING® senzor vyhodnocuje okolní světlo a automaticky přizpůsobuje svítivost podle požadavků uživatele. Nutnost manuálního ovládání je minimalizována a výdrž svítilny je optimalizována, takže uživatelé se mohou i nadále soustředit na pracovní činnost. Hliníkové tělo svítilny poskytuje vynikající odolnost proti nárazu. DUO RL je vodotěsná a ideální pro použití ve vlhkém prostředí.

Petzl Duo RL

Katalog Petzl PRO 2021

Nová interaktivní verze katalogu Petzl vám zpříjemní hledání.

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo