Vertical - logo
Maglajz logo

MSR Remote

uveřejněno

21.08.2017

MSR představuje nový expediční stan REMOTE.

MSR Remote

MSR představuje nový model stanu pro alpinismus - REMOTE.

"Horolezecký stan je vaším prvním útočištěm proti nejhorším a nejnepříznivějším podmínkám na zemi," říká ambasador MSR, Eric Larsen. Jako pokořitel rekordů, polárník, objevitel, horolezec a průvodce, to ví. "Ve stanu jsem při svých dobrodružstvích prožil doslova roky. Dobře navržený stan je nedílnou součástí vaší bezpečnosti a dokonce i přežití."

Když se MSR rozhodlo znovu definovat, jak by horolezecký stan mohl vypadat, úzce spolupracovali s Ericem. Výsledek? Nový expediční stan MSR REMOTE.

Modely stanu řadící se do kategorie "expediční" poskytují horolezcům odolnost a prostor, to co ve vysokých horách potřebují, s nižší hmotností a moderními technologiemi. 

"Od osmitisícových vrcholů až po Mt. Rainier a všechno mezi tím, pokud budete mít jen jeden horolezecký stan, je to vaše volba, "říká Eric.

Moderní design
Proč vyvíjet nový stan, když je na trhu již několik horolezeckých a expedičních stanů, včetně modelu MSR Stormking?
"Faktem je, že horolezecké stany se za posledních 25 let opravdu nevyvíjely," říká Terry Breaux, designér MSR stanů. "Klasické horolezecké stany jsou velké, silné a těžké a v minulosti to bylo v pořádku. Ale v dnešní době chtějí lidé všechno konstruované s nižší hmotností."
S využitím moderního inženýrství a nejmodernějších technologií - včetně moderních materiálů prutů - stany REMOTE konkurují konstrukcím těžších expedičních stanů mnohem nižší hmotnosí. Díky tomu jsou ideální pro horolezce, kteří vynášejí zásoby do vyšších táborů několik dnů, nebo týdnů, při postupu k vrcholu.

Silný a odolný
Vysoko v horách čelí horolezci všem možným povětrnostním podmínkám, sněhu, větru, dešti, intenzivnímu chladu. "Jedinou konstantou je změna," říká Eric. "Větry se mění a mohou přicházet z jakéhokoliv směru. Teploty se mohou pohybovat v rozmezí od mírných teplot nad bodem mrazu až po -20° až -30°C a méně."
"Na Mt. Rainier mě zastihly přívalové deště, na Aljašce sněhové bouře a v Himálajích extrémní mrazy."
Chcete-li odolat všem těmto nemilosrdným útokům, jsou stany MSR REMOTE k tomu dokonale stavěné.

Pevná konstrukce


Kromě příčných prutů mají stany středový podpěrný prut, který se rozprostírá na zem na obou stranách. To vytváří oporu prutů 360 stupňů dokola, která odolává bočním větrům. Tato geometrie rovněž maximalizuje pevnost na střeše, kde je zatížení sněhem největší.

Odolné tkaniny

 
U stanů MSR REMOTE bylo použito odolného  40D ripstop nylonu na podlážku, aby odolávala abrazivním vlastnostem sněhu. Tropiko je zesílené použitím velice pevného 68D polyesteru s PU zátěrem 1800 mm, který je odolný všem povětrnostním vlivům, větru, sněhu a dešti.

Pružné pruty Easton® Syclone™

Tradiční horolezecké stany mají hliníkové pruty s většími průměry. "Protože hliník nic nepromíjí, musíte ho předimenzovat," říká Terry, konstruktér stanů MSR. Chcete-li tuto váhu snížit, aniž byste omezili odolnost, jsou stany MSR REMOTE mezi prvními v kategorii, které jsou vybaveny špičkovými pruty Easton® Syclone™.
K jejich výrobě byly použity  kompozitní materiály z leteckého průmyslu, pruty Syclone se pod zatížením spíše ohnou než zlomí. V podmínkách, které by způsobily, že se hliníkové nebo karbonové pruty ohýbají nebo praskají, pruty Syclone se odrazí zpět. "Poškozený hliníkový prut vás pošle zpět dolů z hory," říká Terry. "Zatímco v případě, že váš stan není dobře ukotven, pruty Syclone se mohou ohnout v divokém větru, ale zase se vrátí zpět, takže vaše cesta může pokračovat."

Zesílené zátěžové body

Kotvení vašeho stanu je rozhodující pro jeho odolnost ve vychřicích. Aby se zabránilo tomu, že se textílie za těchto podmínek vytrhne, mají stany MSR REMOTE svařované kotvící body, které dodávají tropiku extra odolnost.

Nižší hmotnost než konkurence

MSR Remote 

Kombinace lehkých prutů, pevná konstrukce, která umožňuje použití méně prutů, a cílené vyztužení, šetří hodně hmotnosti, aniž by byla ohrožena odolnost. Stany jsou až 0,91 kg (2 lb) lehčí než jiné horolezecké stany na trhu.

MSR REMOTE 2           3,16 kg (min. 2,95 kg)                  MSR REMOTE 3              3,88 kg (min. 3,56 kg)

Rychlá stavba

Samozřejmě, trvanlivost a úspory hmotnosti neznamenají nic bez dobré funkčnosti. Stany MSR REMOTE jsou navrženy tak, aby se daly rychle postavit, takže lezeci se mohou rychle skrýt před bouří.
"Když jde o život a potřebujete se rychle dostat do stanu," říká Eric, "mít spolehlivý a rychle postavitelný stan je základem všech horolezeckých expedic."

Velká předsíňka
Na horolezecké expedici je vestibul vašeho stanu něco jako jídelna, společenská místnost, vstupní hala a skladiště věcí po několik týdnů. Aby mohly být tyto nároky splněny, mají stany MSR REMOTE prostorný kruhový vestibul. Uvnitř našitá poutka na materiál umožňují sušení vlhkého oblečení, jako jsou ponožky a spodní prádlo, na další den lezení.
Další inteligentní funkcí je boční vchod, umístěný tak, aby se minimalizovalo množství větru nebo sněhu, který by se jinak dostal přímo do stanu při vstupu dovnitř. Obvodové sněhové klopy zvyšují celkovou stabilitu a pomáhají uzavřít cestu větrným vírům a studenému vzduchu.

Obyvatelný prostor

MSR Remote

"Snažíme se zůstat organizováni, v suchu, pohodlně spát, plánovat, relaxovat ... Všechny tyto věci se stávají obtížnějšími, když se vtlačují do malého prostoru vtěsnaného do svahu nějaké odlehlé hory," říká Eric. "Stan MSR REMOTE má prostorný půdorys, což znamená, že do stanu pro tři osoby se opravdu pohodlně vejdou tři osoby, geniální poznatek, že?"
"Krabicoidní" geometrie stanu maximalizuje výšku prostoru, takže se necítíte stísněni. Různé kapsy pomáhají organizovat výstroj a váš obytný prostor je uklizený. "Cílem bylo vytvořit stan, který by vás nejen chránil před živly, ale zároveň poskytoval útulný prostor, který vás udrží při smyslech, když musíte zůstat uvězněni v horách po dlouhé týdny." říká Terry.
Okna ze síťoviny přidají pocit bezpečí, poskytují dostatečnou ventilaci a dají se uzavřít zipem, když se teploty zhoršují nebo se venku začnou "ženit všichni čerti", což vám umožní uchránit si teplo a udržet úroveň zvukového pohodlí.

 

Bezpečí daleko od pohodlí domova

 V MSR se domníváme, že expediční stany by měly být postaveny tak, aby posouvaly hranice na mapách a lidské snažení, a naše nové stany MSR REMOTE představují zhmotnění této myšlenky. S odolnou konstrukcí a praktickými technickými detaily, s nízkou hmotností, boří stereotyp těžkých expedičních stanů, a zároveň nabízejí bezpečné útočiště daleko od domova.
Eric říká: "MSR REMOTE je stabilní a odolný stan do base campu, který se cítí stejně dobře doma i vysoko v horách, kde je výkon stanu i člověka podroben nejtěžším zkouškám."

Podrobné technické informace naleznete v našem katalogu zboží


Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo