Vertical - logo
Maglajz logo

MAESTRO - novinka pro záchranáře

uveřejněno

16.01.2020

 

Záchranné spouštěcí a vytahovací zařízení s integrovanou kladkou s blokantem, určené pro technické záchranné operace.

MAESTRO - novinka pro záchranáře

Nové spouštěcí a vytahovací zařízení Petzl MAESTRO S a MAESTRO L nabízí univerzálnost použití, tolik potřebnou pro technické záchranné operace, jakými jsou spouštění, vytahování, manipulace s těžkými břemeny, použití v primárních systémech i v záložních zajišťovacích systémech.

Petzl Maestro

MAESTRO je zařízení určené pro technické záchranné operace. Usnadňuje manipulaci s těžkými břemeny při spouštění nebo vytahování a může být použito jak v primárním systému, tak i v záložním jištění. Tato univerzálnost umožňuje záchranářům přizpůsobit se jakékoli situaci, se kterou se mohou při záchranných akcích setkat. Ergonomická rukojeť a integrované brzdění umožňují pohodlně regulovat sestup. Přechod z funkce spouštění do funkce vytahování je okamžitý, aniž by bylo nutné přemísťovat náklad. Integrovaná kladka s blokací má kotouč velkého průměru uložený na kuličkových ložiscích, což zajišťuje vynikající účinnost.

Snadná instalace lana

 

 

snadná instalace lana díky značení na zařízení

Pohodlné, kontrolované spouštění, dokonce i s těžkými břemeny

 

ergonomická rukojeť umožňuje postupné uvolňování lana a umožňuje pohodlné ovládání spouštění

okamžitá změna mezi funkcemi spouštění a vytahování bez nutnosti přemístění nákladu

integrovaná kladka s blokací a s kotoučem velkého průměru uloženým na zapouzdřených kuličkových ložiscích; otáčí se pouze jedním směrem pro vynikající účinnost vytahování

drážka kladky je tvarovaná, vytváří další třecí zóny pro lano a tím i poskytuje efektivnější brzdění při spouštění

Vynikající účinnost kladkostroje

 

integrovaná kladka s blokací a s kotoučem velkého průměru uloženým na zapouzdřených kuličkových ložiscích; otáčí se pouze jedním směrem pro vynikající účinnost vytahování

Systém blokace AUTO-LOCK

 

zajišťovací systém s integrovanou kladkou s blokací umožňuje stejné zařízení použít pro spouštění nebo vytahování

systém AUTO-LOCK umožňuje automatické zablokování lana, když se rukojeť nepoužívá

 

Petzl Maestro

 

MAESTRO S                                   MAESTRO L

průměr lana 10,5 - 11,5 mm
zátěž do 250 kg

 

průměr lana 12,5 - 13 mm
zátěž do 280 kg

 

 

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo