Vertical - logo
Maglajz logo

Lepší než ostatní - karimatka Thermarest ProLite Apex

uveřejněno

06.05.2019

Jak se asi vyrábí taková karimatka?

Karimatka řady „Fast & Light“ určená pro náročné cestovatele, alpinisty atd., kteří potřebují co nejlehčí karimatku sbalitelnou do malých rozměrů, ale požadují tepelný komfort.

Lepší než ostatní - karimatka Thermarest ProLite Apex

 

karimatky_apex

Karimatka THERMAREST ProLite Apex

Novinka pro rok 2019 s použitím zcela nové pěny Stratacore, která poskytuje maximální tepelnou izolaci a pohodlí při zachování malé velikosti balení.

Řada ProLite karimatek Thermarest je jedničkou na trhu, co se týče poskytnuté tepelné izolace, pohodlí a nízké hmotnosti balení, nová karimatka ProLite Apex představuje zcela novou technologii pěny, která umožňuje navýšit tepelný komfort, aniž by došlo k navýšení hmotnosti karimatky.

Důkazem tohoto tvrzení může být srovnání s karimatkou ProLite Plus. Tepelný koeficient R 4, tloušťka 5 cm a váha 630 g u karimatky Apex velikost Regular dosahuje v porovnání s tepelným koeficientem R 3,4, tloušťkou 3,8 cm a hmotností 670 g u ProLite Plus velikost Regular váhové úspory 40 g, poskytne vám více tepla a pohodlí a velikost balení je mnohem menší – ty karimatky vyrábějí snad kouzelníci?

Šikovní výzkumníci firmy Thermarest zkoumali tradiční způsob redukce hmotnosti váhy, což obvykle představuje vyřezávání děr do pěny, ale to způsobuje tepelné ztráty. Později vypracovali způsob jak řezat kanály horizontálně na místo vertikálně, jako malé spojovací mosty mezi jednotlivými vrstvami pěny, tento řez snižuje hmotnost a velikost balení, ale zvyšuje tepelný komfort.

 

 • Lepší než ostatní: Konstrukce StrataCore

Každý, kdo vyzkoušel karimatku ProLite Apex, zažil maximální účinnost, což dělá tuto karimatku lepší než ostatní. Proto byla pojmenována jako Apex (vrchol) díky vyváženému výkonu, tloušťce a sbalitelnosti. S bezkonkurenčním poměrem mezi tepelnou izolací a hmotností už jen přemýšlíte, jaké tajné kouzlo bylo použito při výrobě Apex?

karimatka thermarest prolite apex

 • Historie inovací samonafukovací karimatky

 Pro ty z vás, kteří nejsou obeznámeni s naší historií, naším zvykem je přinášet novinky v oblasti kempinku. Již v roce 1972 se zakladatelé firmy snažili nalézt nejlepší způsob, jak spát pohodlně pod hvězdami během svých výprav do přírody. Jejich vynalézavost a technické zázemí je dovedli k tomu, aby vytvořili první samonafukovací karimatku na světě.

karimatka thermarest prolite apex

 • Vývoj  karimatky Apex

Designéři a vývojáři firmy Thermarest pokračovali ve snaze nalézt lepší způsob, jak nocovat pohodlně v přírodě. Při pohledu na samonafukovací karimatky věřili, že jsou schopni navrhnout karimatku, která zvýší tepelnou izolaci a tloušťku aniž by došlo k navýšení hmotnosti. Stejně jako veškeré vybavení a technologie, které firma vyvíjí, důsledně testovali vzniklé návrhy v laboratořích a v terénu až do té doby, než byla vyvinuta zcela nová konstrukce StrataCore, která je podstatou vynikající účinnosti karimatky Apex.

karimatka thermarest prolite apex

 • Konstrukce StrataCore ™

StrataCore poskytuje nejlepší poměr tepelné izolace a hmotnosti samonafukovací matrace a používá spojitou vrstvu termální pěny zasazené mezi střídající se hřebeny vzduchu a pěny. Díky této konstrukci je karimatka silnější a teplejší aniž by byla navýšena její hmotnost.

karimatka thermarest prolite apex

 • Výroba karimatky Apex

První krokem výroby karimatky s konstrukcí StrataCore je dodávka pěnového bloku v roli od lokálního dodavatele, který zároveň recykluje odpad přebytečné pěny z výroby.

Role pěny je vložena do vysoce účinné řezačky, která maximalizuje počet vyrobených jader karimatky z dané role. Specifický tvar konstrukce StrataCore je řezán trojrozměrným řezačem a následně jsou karimatková jádra předána do dalšího výrobního procesu, kde bude přidána povrchová látka a ventil.

karimatka thermarest prolite apex

 • Výkon v reálném světě

Neberte nás prosím za slovo. Co si myslí ostatní o konstrukci StrataCore?

„Můj nový favorit! Jedná se o první samonafukovací pěnovou karitmaku, kterou jsem použil v přírodě . Čtyřsezónní – skvělé! Opravdu všestranná! “
- Dan


Při své výpravě jsem zažil velké teplotní rozdíly – vysoké teploty ve Švédsku a Nizozemí, ale i téměř mrazivé podmínky v horách. Pokud hledáte jednu účinnou karimatku, která bude vhodná do všech klimatických podmínek, tak právě Thermarest ProLite Apex je ta pravá!”
-Gijs


Karimatka Thermarest ProLite Apex

 • čtyřsezónní anatomicky tvarovaná pohodlná karimatka
 • nejteplejší karimatka řady ProLite
 • karimatka vyrobená z Uretanové, ultra lehké, snadno stlačitelné a teplé pěny
 • nová konstrukce StrataCore - využívá nejlepší poměr tepla a hmotnosti samonafukovací matrace, tato konstrukce používá souvislou vrstvu tepelné pěny, která střídá hřebeny vzduchu a pěny
 • komfortní pěna, která je také samonafukovací
 • vhodná pro 4-sezónní použití - letní treky, lyžařské tůry, skialpinismus i zimní kempování
 • nový pevný skladovací vak s komresními popruhy je součástí balení
 • výhoda - tepelný komfort, váha karimatky, rozměr sbalené karimatky a snadné a rychlé balení do nového praktického sáčku s kompresními popruhy

Kč 3 566,— /velikost Regular
záruka: omezená doživotní

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo