Maglajz logo

Lano pro horolezecké stěny

uveřejněno

22.03.2011

Lezecká aréna Makak používá lana Cousin-Trestec Gran Torino.

Lano pro horolezecké stěny

Lezecká aréna Makak používá lana Cousin-Trestec Gran Torino - lano s dvojitým opletem, speciálně určené pro lezecká centra a lanové dráhy.

logo cousin
GRAN TORINOLano od známého francouzského výrobce Cousin Trestec má zesílený oplet, který cousin gran torinovydrží intenzivní a časté používání na horolezeckých stěnách, zvláště při lezení s jištěním shora Top Rope. I když průměr lana 10,4 mm se na první pohled zdá příliš velký, při manipulaci s lanem to nijak zvlášť nepocítíte. Lano je měkké a poddajné a oplet je poměrně rychlý v jistících prostředcích. Díky většímu průměru se dobře drží a lépe se stiskne při jištění těžší osoby. Nemusíte vynaložit tolik síly do stisku. 

Používáním lano ještě více změkne a je příjemně poddajné, přitom se nekroutí a neuzluje. Bez problémů funguje ve všech možných typech jistících brzd a díky speciálnímu opletu je v některých případech docela rychlé - má menší tření. V lezecké aréně Makak jsou lana v provozu od rána do pozdního večera, jak v půjčovně, tak během různých kroužků a kurzů. Leze se na nich převážně Top Rope a dostanou zabrat. Po čtyřech měsících provozu nevykazují žádné větší známky opotřebení, např. oddělení jádra od opletu a jeho posun, vytahování vláken opletu, chlupatění a třepení opletu, atd.          

Vyrábí se ve třech barvách - modrá, zelená a oranžová, pro snadnou identifikaci a dodává se na cívkách po 200m, takže není problém nařezat jakoukoliv délku dle požadavků zákazníka.

 

Další informace naleznete v katalogu zboží.

gran torinogran torinogran torino

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení
a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Weblogo